Chcete se přidat ke startupu? Zkuste seznamku StartMe.cz

 Chcete se přidat ke startupu? Zkuste seznamku StartMe.cz

Za naprostou většinou úspěšných internetových společností stál na začátku malý tým schopných lidí. Vedle potřebné zpětná vazby nám tým v nelehkých počátcích dodává motivaci. Kde však někoho takového najít? Pavel Šimeček se v minulosti chtěl přidat k nějakému startupu v jeho úplných začátcích, a protože se mu to nedařilo, vytvořil před rokem vlastní seznamku StartMe.cz. K jeho projektu jsme mu položili několik otázek.

O čem je projekt StarMe.cz?
StartMe.cz je nástroj pro hledání lidí do týmu, když chcete začít startup. Zkráceně říkám, že je to startupová seznamka.

Jaké benefity přináší projekt startupistům?
Slovo startupista je hrozné. Startupy by neměly být životním stylem. Startupy jsou tvrdý byznys a na nějaké „startupování“ tu není prostor.
StartMe.cz je nástroj usnadňující hledání a nacházení lidí do týmu v nejrannějších fázích startupu. Benefitem je rychlost hledání a relevatnost registrovaných lidí. Oproti třeba startupjobs.cz si na StartMe.cz můžete dovolit jít, i když jste fakt v začátcích, nebo prostě máte chuť a schopnosti dělat na něčem zajímavém a hledáte tu správnou příležitost.

Kolik profilů na seznamce aktuálně je?
Momentálně necelé čtyři desítky veřejných (+několik skrytých). Uvážíme-li, že krom Facebookových skupin a osobní propagace na WebExpo 2013 jsem to od spuštění (před rokem) vůbec nepromoval, tak to není tak špatný výsledek. Můj odhad je, že aktivních uživatelů může tahle služba mít v českých podmínkách maximálně několik stovek. Možná ale ČR podceňuju.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Napsal jsem to sám asi za měsíc. Byl to pro mě takový tréninkový projekt. S chutí do toho však zapojím kohokoli, komu se ten nápad líbí a rád by ho rozvíjel. Tedy vlastně ne úplně kohokoli, když o tom tak přemýšlím. Já na to ale bohužel nemám ten čas, co by si to zasloužilo.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jako obvykle, sám jsem měl tu potřebu. Chtěl jsem se do nečeho zajímavého zapojit, ale neměl jsem žádné kontakty. Networking je v Česku strašně neefektivní a startupové komunity slabé.
Chtěl jsem lidem jako já dát příležitost získat rychle relevantní kontakty.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Pro mě to byla celkem radost na tom dělat. Vyčlenil jsem si na to nějaký čas a v tom čase jsem to dostal do nějaké prezentovatelné podoby. Na opravdové překážky jsem nenarazil.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Aby si udělali pořádnou validaci toho nápadu. A hlavně aby okolo toho nápadu nedělali tajnosti. I kdyby to byl skvělý nápad, stejně ho dostalo už dalších mnoho lidí i jen v rámci republiky. Je potřeba o nápadech mluvit, získávat zpětnou vazbu a přizpůsobovat je realitě – tedy skutečně relevantní zákaznické skupině.
Pár myšlenek na téma validace jsem před rokem sepsal na svůj blog, doporučuju přečíst.

Na čem pracujete teď?
Dělal jsem na větší zakázce pro jednu vznikající firmu. Tu jsem koneckonců získal díky intenzivnímu networkingu, který jsem dělal tak rok a půl zpátky. Pak jsem trochu cestoval, abych si pročistil myšlenky. Teď mám zase období, kdy ověřuji nějaké své nápady, uvidíme, zda z toho něco bude.

Děkujeme za odpovědi a přejeme ať jsou pro vás i další projekty radostí.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz