Češi investovali do startupu v kryptoměně OuiBring

Startupová platforma Busyman se rozhodla investovat do úspěšného zahraničního startupu OuiBring, který zprostředkovává dovoz lokálního zboží po celém světě. Přepravu zajišťují lidé, kteří cestují z destinace, kde se zboží prodává, a požadované lokální zboží si mohou snadno přibalit do zavazadel. Busyman zaplatí za podíl ve firmě v digitální komoditě Crown inspirované Bitcoinem, která patří mezi top 50 světových kryptoměn.

Transakce mezi Busymanem a OuiBring je unikátní způsobem vypořádání, které proběhlo v digitální komoditě Crown. Ta se řadí do top padesátky nepředvytěžených kryptoměn. Placení dovozu, který OuiBring zprostředkovává, bude také probíhat na blockchainu Crownu. Každá uskutečněná platba v této digitální komoditě je transparentní, a z hlediska ceny za transakci také pro obě strany výhodnější než platba prostřednictvím tradičních institucí.

OuiBring, který na přelomu roku prošel tříměsíčním akceleračním programem pražského inkubátoru StartupYard, byl založen v thajském Bangkoku v roce 2016. Nyní má již stovky aktivních klientů, kteří si předají přibližně jednu zásilku denně v průměrné hodnotě 50 USD. Prostřednictvím OuiBring se dováží nejrůznější zboží od sušenek přes krém na ruce po ručně tkaný šátek z Etiopie. Do budoucna společnost počítá s celosvětovou sítí dovozců, což má zajistit stále se zvyšující počet cestujících. Ročně se uskuteční přes 30 milionů letů, kterými se přepraví téměř miliarda pasažérů. „Velkou skupinou lidí, kteří skrze naši službu produkty dovážejí, jsou stevardi a letušky. Týdně absolvují několik letů. Převoz artiklů berou jako dobrý, téměř bezpracný přivýdělek,“ uvádí ke skupině převozců zakladatel a CEO služby OuiBring Joel Gordon.

Zdroj: TZ Busyman