Adam – nová řemeslná platforma

 Adam – nová řemeslná platforma

Adam, to není jen jméno prvního muže, ale dnes i online platforma sdružující malíře a v budoucnu i další řemesla. Tak až budete potřebovat rychle pomoci, vzpomeňte si na toto jméno.

Popište čtenářům vaši společnost.
Adam propojuje zákazníky s ověřenými malíři pokojů. Službu lze objednat skrze pár kliknutí na našem webu, kde se po zadání několika málo údajů zákazník dozví i odhadovanou cenu výmalby. Díky velké síti spolupracujících malířů Adam umí pomoci s výmalbou i na druhý den. Malíři si cení velké úspory času, protože za ně řešíme veškerou administrativu i obstarání nových zakázek. Díky tomu se mohou věnovat tomu, co jim jde nejlépe a co jim vydělává peníze – malování.

Proč jste projekt pojmenovali právě Adam?
Jméno Adam jsme vybrali pro jeho jednoduchost, snadnou zapamatovatelnost a mezinárodní použitelnost.

Od kterého roku fungujete?
Službu Adam jsme založili v létě 2020. Ostrému startu předcházel testovací provoz a vyladění produktu. Plnohodnotný start přišel na počátku roku 2022. Díky přípravě se nám nyní snáze expanduje. Během několika měsíců jsme se rozrostli na Slovensko, do Polska a Maďarska. Spoustu dalších zemí chystáme.

Proč jste se rozhodli založit společnost sdružující malíře?
Řemeslné práce se u nás netěší nejlepší pověsti. Dlouhé čekací lhůty, nepřehledné ceníky a zdlouhavé vyhledávání ověřeného řemeslníka určitě není to, jak si všichni představujeme dobře fungující službu. A to bychom chtěli změnit. Jako první řemeslo jsme vybrali malíře, ale do budoucna počítáme s tím, že přes platformu budete moci jednoduše objednat jakéhokoliv ověřeného řemeslníka na pár kliknutí.

Co nového plánujete?
Aktuálně je Adam aktivní v 6 zemích – Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Velká Británie a Irsko. Každý týden evidujeme rekordní počty poptávek, které se snažíme co nejlépe obsloužit. Věříme, že jsme našli úspěšný model fungování byznysu, který chceme dále škálovat. Nezastavíme se tedy jen u těchto zemí a již nyní se díváme, kam bychom dále mohli s naším produktem expandovat. Během příštího roku bychom zároveň chtěli otestovat přidání druhého řemesla na platformu, a rozšířit tak naše služby i tímto směrem.

Fungujete po celé republice, malíře tedy zaměstnáváte, nebo s vámi spolupracují na živnost?
Adam provozuje platformu, která propojuje poptávku s nabídkou – tedy zájemce o výmalbu a malíře či malířskou firmu. Jedná se tedy o samostatné subjekty a mezi zhotovitelem a platformou neexistuje pracovněprávní vztah. Platforma pak koncovým zákazníkům i malířům usnadňuje celý proces a výrazně šetří čas. Zákazníci nemusí trávit hodiny na telefonu a obvolávat malíře ohledně jejich dostupnosti a ceny. Malíři na druhé straně nemusí složitě shánět nové zákazníky, případně jim Adam vyplňuje mezery v jejich kalendáři. Každý platformu využívá dle svého. Z toho plyne i to, že malíři přijímají jen zakázky, které chtějí, tzn. Adam jim nijak neurčuje kolik a které výmalby provedou a které nikoliv.

Pokud má někdo zájem o vaše služby, jak to probíhá? Vy mu vyberete malíře, nebo dostane na výběr?
Zákazník přes naše webové stránky zadá poptávku vyplněním krátkého formuláře, kde kromě osobních údajů důležitých pro výmalbu vyplňuje také preferované datum výmalby, plochu k malování či případné opravy, které budou potřeba udělat. Po vyplnění formuláře zákazník ihned vidí odhadovanou cenu. Na základě těchto údajů se člen našeho týmu spojí se zákazníkem, doladí s ním veškeré detaily a vybere z naší databáze malíře, který je na danou zakázku nejvhodnější – ať už z hlediska časové dostupnosti na dané datum, z hlediska lokality či zkušeností s daným typem prací. Kvalita práce partnerských malířů je naší prioritou, a proto pečlivě monitorujeme hodnocení každého partnerského malíře a spolupracujeme jen s těmi nejlepšími v daném regionu. Pokud si však zákazník přeje propojit s konkrétním malířem či malířskou firmou, i to umíme bez problému zajistit.

Foto: archiv Adam

Related post

MámNapad.cz