Berta – vymazlená a jednoduchá pokladna

 Berta – vymazlená a jednoduchá pokladna

Možná si pod tímto názvem představíte cokoliv, jen pokladnu ne, ale je to tak. Tato jednoduchá, levná pokladna je ideální pro malé podniky. Přečtěte si, co všechno umí, a budete překvapeni. Navíc vyhrála v regionálním kole T-Mobile Rozjezdů. Šikulka 🙂

Pokladen pro podniky je hodně, proč jste se pro ni přes silnou konkurenci rozhodli i vy?
Na českém trhu působí přes sedmdesát výrobců pokladen. Víc jak třetina z nich jsou pokladny, které vznikly jen kvůli EET. Ty mají často desítky tisíc instalací a většinou jsou šité horkou jehlou. Pak tu jsou velké profesionální pokladny, ty mají většinou jednotky tisíc instalací, jsou extrémně drahé, ale absolutně nezbytné pro větší podniky. Pak je tu přibližně deset procent trhu, kde není skoro nikdo. To jsou podniky, které už potřebují opravdovou pokladnu, ale ty profesionální jsou pro ně složité a zbytečné. Jsou to malá bistra, kavárny, menší obchody a stánky. Někteří řemeslníci. Pro ně Bertu děláme.

Čím je jedinečná oproti ostatním?
Většina pokladen vás zaplavuje funkcemi a složitým nastavením. Bertu si nainstalujete a za pět minut můžete fungovat. Tahle jednoduchost bude vždycky to hlavní, co chceme zachovat. Jenže ten jednoduchý základ si můžete rozšířit o další funkce, jež potřebujete. Berta třeba umí automaticky připravovat podklady pro účetnictví a daně, teď připravujeme objednávkový systém a další rozšíření.
Takže v konečném důsledku toho dokáže opravdu hodně a vyrovná se mnohem dražším pokladnám, ale jen když to potřebujete. Když ne, je jednoduchá jako kalkulačka.
A pak je samozřejmě zajímavá tím, že kombinuje tiskárnu a elektronické účtenky. Tím si můžete extrémně urychlit provoz a ušetřit tisíce korun na vybavení.

Cena 150 Kč za pokladnu mi přijde nízká, proč jsou tedy ostatní pokladny dražší?
Ostatní pokladny musí uživit velké týmy obchodních zástupců a školitelů. Jejich pokladny se zavádějí třeba několik týdnů, je to náročný a odborný proces. To malá pokladna, jako je Berta, nepotřebuje. A samozřejmě klíč je v té jednoduchosti. Místo drahých školení děláme videonávody, které si pustíte kdykoliv potřebujete. Od Berty nečekáme, že bude miliardovým byznysem, především chceme, aby byla menší, lidštější a skromnější.

Vyhráli jste 1. místo v T-Mobile Rozjezdech pro Liberecký kraj, čemu za to vděčíte?
Netušíme, ale udělalo nám to obrovskou radost. Asi je to hlavně tím, že Bertu jsme dělali hlavně pro radost a mohli jsme se s ní mazlit. To na ní musí být vidět. Jsme rádi, že to tak viděla i porota.

Foto: Arif Ariman

Related post

MámNapad.cz