Český start-up Onboardio: Nábor a onboarding je složitý zbytečně. Máme řešení.

 Český start-up Onboardio: Nábor a onboarding je složitý zbytečně. Máme řešení.

Český HR startup Onboardio vstupuje na trh, aby zjednodušil náročný nábor a onboarding nových talentů, který je v době covidové pro personalisty ještě složitější. V jedné přehledné webové aplikaci nabízí širším HR týmům kompletní řešení procesů pro hiring, preboarding a onboarding.

Třídění životopisů, studium motivačních dopisů, obstarávání referencí, komunikace s uchazeči, výměna e-mailů s odpovědnými lidmi ve firmě. To všechno spočívá na bedrech personalistů. A aby toho nebylo málo, Covid-19 přesunul většinu aktivit do online světa. Na homeofficu vídáme tváře kolegů a nadřízených jen na monitorech počítačů. A ačkoliv virtuální meeting je určitě lepší než žádný, nedostatek fyzického kontaktu je ničivý a má neblahý dopad na socializaci lidí ve firmě. Mizí pocit pospolitosti a vytrácí se jejich sepětí s firemní kulturou a hodnotami. A to zejména u nováčků.

Proto spouštíme Onboardio, které HR a jejich týmům pomáhá maximálně zjednodušit nábor a onboarding těch nejlepších talentů.

Jak říká vývojář a webdesigner David Jindra z digitálního studia More&less, které aplikaci především pro malé a střední firmy vytvořilo: „Víme, že personalisté jsou často zatíženi neefektivními procesy a administrativou, což je samotné stojí spoustu energie a firmu peníze z rozpočtu. Proto je tu Onboardio, které umí nábor a onboarding maximálně zjednodušit.“

Onboardio HR týmům pomáhá s lehkostí nalodit ty nejlepší talenty

Celý proces od A do Z je řízen z jednoho místa. To znamená, že pomáhá s výběrem kandidátů, díky preboardingu snižuje fluktuaci čerstvě nabraných zaměstnanců a s pomocí onboardingu pak urychluje jejich začlenění.

„3v1“ je hlavní, ale ne jediná přednost Onboardia, jež se umí přizpůsobit konkrétním potřebám samostatných HR pracovníků i HR týmů. V čem přesně aplikace usnadní práci?

  • je napojená na všechny pracovní portály,
  • snadno si v ní vytvoříte vlastní kariérní stránky (nabízíme i prémiovou službu, kdy texty, fotky a videa zajistí náš tým),
  • agendu všech uchazečů spravujete z jednoho místa,
  • sestavíte si své checklisty s úkoly,
  • díky zobrazení celého procesu na jedné časové ose máte vždy přehled a na nic nezapomenete.

Překlopení agendy do online aplikace raz dva

Uživatelé se rozhodně nemusí být složitých funkcí. Jak David Jindra zdůrazňuje, při vývoji šlo o to, aby aplikace byla maximálně jednoduchá a intuitivně ovladatelná. Je jasné, že HR oddělení potřebuje čas na uchazeče, ne na složitou práci s technologií.

Také přesun stávající agendy do online prostředí aplikace je snadný. A i pokud není v dokumentech o náboru a onboardingu ve firmě úplně pořádek, není třeba zoufat, rádi s naloděním pomůžeme a nabízíme i další prémiové služby.

Ostatně Onboardio si zatím můžete vyzkoušet sami – na onboardio.cz. Klidně hned a nezávazně. Zkušební plavba je na 14 dní zdarma, poté uživatelé hradí měsíční licenční poplatky.

Vítejte ve světě, kde můžete trávit více času s lidmi namísto zbytečnými složitostmi!

Related post

MámNapad.cz