Chci se stát investorem

Kdo je to investor?

Investor je investiční fond, banka, penzijní fond, pojišťovna nebo fyzická osoba, která vyhledává optimální způsob, jak zhodnotit své dočasně volné finanční prostředky.

Jak se stát investorem?

Investorem se můžeme stát jednoduše. Oblíbenou formou investování je obchodování s cennými papíry na internetu. Již po několika minutách můžete nakupovat a prodávat akcie i jiné cenné papíry. Často bez omezení minimální částkou. Také můžete svěřit své finance některé investiční společnosti, jako například StockX.

Jaké jsou benefity investování?

Díky investicím můžete zhodnotit svoje finance mnohem lépe než na klasických spořících účtech. Avšak je zde také mnohem větší riziko. Často můžete slyšet o obrovských ziscích investorů, ale také o ztrátách. Každy by měl zhodnotit riziko, investovat pouze volné finance a své portfolio co nejvíce diverzifikovat. Některé firmy vyplácí svým akcionářům dividendy, které Vám mohou pokrýt náklady na důchod, případně přinesou další finance na investování.

Jaká jsou rizika?

Čím větší výnos požadujete, tím větší riziko musíte podstoupit. Existují všemožná rizika, která se dají jen těžce odhadovat, avšak mají vliv na finanční trhy. Může se jednat o pokles celkového ekonomické růstu, což může mít za následek pokles hodnoty konkrétní společnosti. Ale také i o riziko politického převratu či riziko přírodních katastrof. Proto doporučujeme se před začátkem investování s všemi možnými i nemožnými riziky seznámit. Riziko investování můžete snížit diverzifikováním svého portfolia.

Doporučujeme investování přes Invester!

Ptáte se, proč zrovna přes Invester? INVESTER funguje na principu „finance za podíl ve společnosti”. Přes Invester kupujete obchodní podíl ve zvoleném startupu nebo společnosti, která tím získává kapitál na rozjezd. Vy jako investor získáváte ve společnosti obchodní podíl a nárok na část jejího zisku. Pokud je společnost úspěšná můžete později podíl výhodně prodat. Je to výhodné pro obě strany, jak pro Vás, tak i pro majitele projektu. Navíc průměrný výnos investice činí 10,49% p.a.

 

Neváhejte a začněte investovat s námi!

Máme v databázi více než 130 nápadů hledajících finance.

Click or drag a file to this area to upload.
MámNapad.cz