Chytrá stélka miomove

 Chytrá stélka miomove

Novinkou v oblasti zdravého životního stylu, ke kterému patří i běh a chůze, je startup miomove. Díky jeho produktům snáze zjistíte, jestli je technika vašeho pohybu kvalitní. A k nápadu se došlo úplně jednoduše, jak zjistíte v rozhovoru s Barborou Malaníkovou.

O čem váš projekt je?
Zabýváme se vývojem technologií pro podporu aktivního životního stylu, založených na vlastním HW, SW a senzorickém systému schopném měřit tlak a tah. Náš pilotní projekt je Chytrá stélka miomove, která dokáže analyzovat a vyhodnocovat došlap a pomocí mobilní aplikace dát uživateli jednoduché doporučení, jak pracovat s těžištěm tak, aby docílil správné techniky běhu či chůze, a předcházel tak bolestem opěrné a pohybové soustavy a celkově zlepšoval svůj život.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Jsme malý start-up. Vedení projektu a marketing mám na starosti já (B. Malaníková, CEO & Co-founder), Dan Majc s nápadem přišel a zajistil počáteční financování. Máme 2 lidi na SW, 2 na HW a ostatní záležitosti řešíme víceméně nárazově a externě.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Nápad vznikl v hlavě Dana, který je aktivní sportovec a dlouho běhal s osobním trenérem, chodil na fyzioterapie a uvědomil si, že jádro správné techniky běhu je v došlapu chodidla.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší bylo tu obrovskou hromadu nekonkrétních myšlenek a nápadů přetransformovat v konkrétní strategii a funkční prototyp.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Definovat si cílovou skupinu a ověřit si, jestli má o nápad/produkt zájem a kolik by byli ochotni za něj utratit. A pokud se podaří zjistit, že to má potenciál, tak už jenom makat, makat a nevzdávat se, hlavně pořád využívat každého kontaktu a příležitosti, jak projekt realizovat a posunout.

Na čem pracujete teď?
Dokončujeme poslední funkce aplikace, vylepšili jsme SW i HW, připravujeme běžecké závody miomoveRUN, jednáme se společnostmi, které mají o naši technologii potenciální zájem, a připravujeme nabídku na prodej licencí.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Barbora Malaníková

Related post

MámNapad.cz