EcoHaus – malý papírek na praní, velký skok pro planetu

 EcoHaus – malý papírek na praní, velký skok pro planetu

(10. 1. 2021 v Liberci) Novinka EcoHaus je ekologická a šetrná alternativa pracího prášku ve formě papírku, která si aktuálně razí cestu do našich domácností. Své podporovatele hledá studentský projekt z Technické Univerzity v Liberci na crowdfunding platformě Hithit (hithit.com/ecohaus). Prací papírky jsou o 98 % lehčí a skladnější, slibují tak méně odpadu. Blíží se vznik nové éry praní?

Za projektem EcoHaus stojí 23letá studentka Petra Doubková. Ta se svým ekologickým pracím prostředkem v papírku vyhrála cenu za nejlepší startup v soutěži na TU v Liberci.

„Nabízíme super lehké a skladné řešení pracího prostředku v elegantním designu, žádné toxické složení, žádné chození do popelnice s plastovými obaly, žádný nepořádek. Ulevíte zádům, pokožce a hlavně přírodě,“ shrnula Petra Doubková na prezentaci finalistů Start-up TUL 2021 výhody ekologického pracího prostředku v papírku EcoHaus.

Lehký, koncentrovaný a 100% rozpustitelný. Papírek s účinným prostředkem se v pračce do 5 vteřin rozpustí na ultra koncentrovaný gel a nezůstanou po něm žádné stopy, jen vyprané prádlo s lehkou vůní čistoty. Jeden papírek vystačí až na 8 kg jakéhokoliv prádla a rozpustí se i při nízkých teplotách.

Proč o 98 % lehčí? Papírky jsou cenově srovnatelné s běžnými pracími prostředky. Ale právě v přepočtu na váhu získáme o 98 % menší spotřebu materiálu při stejném množství vypraného prádla.

Jak je to možné? Papírek neobsahuje žádný zbytečný výplňový materiál, pouze ekologické a šetrné složení. Už žádné nevzhledné a velké plastové obaly.

V kampani na Hithitu potřebuje projekt EcoHaus vybrat 450 000 Kč, aby mohla započít výroba. Jen tak se prací papírky z Liberce stanou neodmyslitelnou součástí našeho domova. Mimo odměn do domácností či obchodů je možnost prací papírky věnovat potřebným – maminkám v nouzi, seniorům nebo jako poděkování složkám IZS.

Vize do budoucna nezůstává pouze u pracího prostředku. ,,Už nyní máme v hlavě spoustu dalších nápadů. Univerzální čisticí prostředky, aviváž v papírku a další novinky. Nebo třeba míchání nových vůní či bez parfémovou verzi pracího prostředku i pro alergiky,” prozrazuje Petra Doubková své velké plány, které s EcoHaus má.

Kontakt pro média: e-mail: [email protected], telefonním čísle: +420 720 352 990

Projekt EcoHaus vznikl v roce 2021 v rámci start-up soutěže při Technické Univerzitě v Liberci. Za projektem stojí studentka Petra Doubková. První myšlenky na prací prostředek, který bude ekologický a lze si ho vzít všude s sebou, vznikly na několikadenních běžeckých závodech. Projekt má za sebou fázi testování a nyní čeká na zahájení výroby za podpory přispěvatelů z crowdfunding kampaně Hithit.

Odkaz: hithit.com/ecohaus

Related post

MámNapad.cz