Fondee – investuje online a beze strachu

 Fondee – investuje online a beze strachu

Eva a Honza Hlavsovi založili investiční startup. Chcete zhodnotit jednoduše a bez zbytečných poplatků svůj majetek? Pro vás je tu Fondee.

Jak jste přišli k nápadu rozjet svůj startup?
Už na vysoké škole nás lákalo rozjet vlastní podnikání, nejdřív jsme ale chtěli nabrat zkušenosti ve velkých firmách. Po mnoha letech strávených prací ve financích v Londýně jsme se rozhodli, že nastal ten správný čas. Sami jsme v zahraničí přes podobné platformy zhodnocovali naspořené peníze a v Česku tenkrát nic podobného nebylo, takže jsme nápad na podnikání začali realizovat.

Popište jej našim čtenářům.
Fondee je investiční služba pro lidi, kteří nechtějí chodit na pobočku, bavit se s poradcem nebo investováním trávit čas, ale rádi by své úspory zhodnocovali. Chtějí vše řešit jednoduše a online.
Založíte si účet, na základě odpovědí v krátkém dotazníku vám navrhneme vhodný investiční profil a pak už jen posíláte peníze. Například pomocí trvalého příkazu. Peníze pak můžete kdykoli vybrat.
Jsme rádi, že oslovujeme i mnoho prvoinvestorů, pro které nejsou tradiční produkty na trhu atraktivní, a my je do investování můžeme zasvětit.

Proč je lepší investovat peníze pomocí vašeho projektu než prostřednictvím banky?
Bankovní investiční produkty jsou zbytečně drahé, banky musí platit mimo jiné za poradce a kanceláře, a tak jsou jejich produkty spojeny se zbytečně vysokými poplatky. U banky zaplatíte například vstupní, výstupní a výkonnostní poplatek. U nás nic takového nenajdete. Navíc u bankovních produktů často nevíte, kolik platíte a do čeho vlastně investujete. Naše platforma je naprosto transparentní, všechny důležité informace najdete na našem webu fondee.cz a to včetně porovnání poplatků s bankovními produkty.

Většinou je výhodné investovat, pokud máme k dispozici vyšší finanční obnos, na vašich stránkách píšete, že stačí 1000,-. Jak to tedy je?
Investování podle nás rozhodně není jen pro bohaté. Své úspory by měl zhodnocovat každý. Je tedy jedno, jestli posíláte měsíčně tisícovku, anebo víc.

Když se u vás registruji, pomocí dotazníku zjistím, jaký jsem typ investora a podle toho mi vyjedou vhodné společnosti, kam investovat? Nebo jakým způsobem to funguje?
Fondee vytvořilo 7 diverzifikovaných portfolií odstupňovaných podle historické výnosnosti (3 – 8 % ročně) a rizika. Vy si na základě vyplnění dotazníku jedno z těchto 7 portfolií vyberete a pak se již nemusíte o nic starat. Vaše peníze budeme do vámi zvoleného portfolia pravidelně investovat. Vše můžete sledovat v přehledné klientské zóně.

Foto: Jakub Šmakal

Related post

MámNapad.cz