Green Light, UNIVERZitní/ální akcelerátor

 Green Light, UNIVERZitní/ální akcelerátor

Otázka, zda studovat,nebo pracovat, resp. podnikat, napadne každého studenta alespoň jednou. A proč nedělat obojí?

Ostravský akcelerační program Green Light vznikl před sedmi lety při Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. Podnětem pro vznik mu byly úspěšné akcelerační programy v zahraničí i u nás.

Chceš podnikat, ale nevíš v čem? Nebo máš nápad, ale nevíš, jak jej pořádně rozjet? Zapoj se do Green Light, který ti pomůže v začátcích i ve spojení s investory. Za dobu své existence už zafinancovalo přes sedm desítek startupů.

Přestože akceleračních programů je v republice hodně a začínající podnikatelé si mohou vybrat, Green Light je jedinečný dlouhou historii, asi jednou z nejdelších v kraji, a v přístupu k projektům. Aktivně pracujeme na zapojení studentů do podnikatelských týmů. Může za námi přijít člověk, který má jen nápad a nic víc. Unikátní máme taky metodiku ve Startu – pracujeme s potenciálem člověka samotného a rozvíjíme jej dále,” říká Tereza Mučková, koordinátorka programu.

Studenty VŠB-TUO ani být nemusíte, abyste se do jednoho ze dvou variant programu mohli přihlásit. Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podpory podnikání a kariéry, nám vysvětlila, jakým způsobem probíhá spolupráce s univerzitou: “Green Light na univerzitě vznikl a dává nám to smysl být právě zde, i proto, že Green Light je prostředník pro získání základních podnikatelských dovedností a vědomostí. Navíc máme na univerzitě své zázemí, chceme do podnikatelských projektů zapojovat studenty a taky čerpáme z kapacit univerzit – nabízí se odborné konzultace, testování, prototypování.

Start a Akcelerátor, to jsou názvy zmíněných variant. Liší se ve stupni tvé připravenosti na podnikání – zda máte jen nápad, nebo už jste částečně rozpracovaný projekt. Programy jsou zdarma, ale pokud prostřednictvím Green Light získáte investici, zaplatíte určitou část z ní jako provizi. Vyvrcholením Akcelerátoru je StartUp Show, při níž svůj projekt představíte veřejnosti, investorům a médiím.

Foto: Defabrik

Related post

MámNapad.cz