Kavárna, kde o vás mají opravdu zájem

 Kavárna, kde o vás mají opravdu zájem

Kafe v masně, to je neobvyklý název kavárny v městečku Zliv nedaleko Hluboké nad Vltavou, která úspěšně obstála v T-Mobile Rozjezdech. No a v rozhovoru si povídáme jak jinak než o kávě. Ale ne jenom o ní.

Na webu píšete, že ve Vašich prostorách bývala dříve masna. Jak jste došli k názvu? Bylo hned jasné, že chcete odkazovat na bývalý podnik?
Ano, název byl jasný hned od začátku naší myšlenky na provozování kavárny. Historie tohoto prostoru si o to vlastně řekla sama a škoda toho nevyužít:-) Název je možná trochu provokativní, ale tím spíše snadněji zapamatovatelný.

Kaváren je čím dál víc. Čím se chcete odlišovat od jiných?
Přestože všude slýcháme o individuálním přístupu k zákazníkům, my se o to skutečně snažíme a pevně věříme, že se nám to daří. Kromě toho nás skutečně zajímá, kam například naši zákazníci jedou na dovolenou, co je trápí, nebo naopak těší.

Dříve bývaly zvykem jenom cukrárny, teď se kavárny rozmáhají jak „houby po dešti“. Čím to je? Proč už lidi netáhnou obyčejné cukrárny?
Těžko říct. Možná je to o tom, že když si dá někdo výborný zákusek a průměrnou kávu v cukrárně, pak si to neužije tak, jak s výborným zákuskem a výbornou kávou. Jen tak může být návštěva stravovacího zařízení spojena s opravdovým zážitkem. Tím nechceme říct, že neexistují i cukrárny s výbornou kávou, ale naše zkušenost je prostě taková.

Poraďte čtenářům, jak rozeznat opravdu dobrou kvalitní kávu.
Respektujeme, že každému vyhovuje něco jiného. Určitě neodsuzujeme lidi, kteří si pochutnají na instantní kávě (tu i my používáme, ale pouze pro přípravu Frappé). Jsou lidé, kteří vyhledávají kyselejší kávu, a pak lidé, kteří mají rádi vyrovnaný poměr arabiky (75 %) a robusty (25 %), který nabízíme my.

Proč jste se přihlásili do T-Mobile Rozjezdů?
Chtěli jsme si ověřit i u odborné poroty, zdali to, co a jak děláme, dává smysl i jim. Což se potvrdilo a my jim za to děkujeme.

Jak zpětně hodnotíte účast v T-Mobile Rozjezdech? Co Vám to dalo?
Určitě nelitujeme. Kromě hodnotných výher to bylo například i to, že jsme poprvé – v den konání workshopu – svěřili kavárnu do rukou brigádníků, a vzhledem k tomu, že se osvědčili, jsme mohli v klidu odjet na dovolenou a kavárnu nemuseli na 14 dni zavřít:-)

Foto: Vítek Fiala

Related post

MámNapad.cz