Mamacrafting – rukodělná terapie pro maminky

 Mamacrafting – rukodělná terapie pro maminky

Všechny maminky malých dětí jsou zručné, i když o tom neví. Pokud si nevěří, můžou pro začátek zkusit kreativní sadu tohoto rok fungujícího podniku. Navíc byl oceněn v soutěži T-Mobile Rozjezdy 2020, z čehož vyplývá dobrá zpráva, že o podnikání spojené s rodinnou tématikou je zájem.

Proč jste se rozhodli vymyslet podnik věnující se maminkám s malými dětmi?
Ve stejnou chvíli jsme se já (Míša) i Alča ocitly v roli novopečených maminek a přirozeně jsme začaly hledat hračky, které by naše děti správně stimulovaly. Já jsem vždy ráda tvořila a vyrobila jsem první prototyp kolotoče nad postýlku. Když Alča přišla na návštěvu, darovala jsem jí kreativní sadu na výrobu stejného kolotoče i s návodem. Alče se nápad líbil a výsledek ji nadchnul. Napadlo nás, že by bylo skvělé podobný zážitek dopřát i dalším maminkám a inspirovat je ke tvoření. A tak vznikly kreativní sady na výrobu dětských hraček a dekorací #Mamacrafting. Věříme, že s kompletním materiálem a podrobným návodem se do výroby pustí i maminky, které by si na to jinak netroufly.

Čím dál víc maminek se věnuje vlastnoruční výrobě hraček pro své ratolesti, čím myslíte, že to je?
Maminky často hledají něco autentického a výjimečného pro své miminko. Když nic takového nenajdou, zkouší si to vyrobit samy podle sebe. Z vlastní zkušenosti víme, že radost z vlastnoručně vyrobené hračky nebo dekorace pro miminko je nenahraditelná. Navíc je to i dokonalá relaxace pro maminky. Ne nadarmo se říká, že kreativní činnost je nejlepší terapií. Proto si myslíme, že maminky naše sady tak oceňují. Při vymýšlení se vždy snažíme, aby byly jednoduché na výrobu, a zároveň necháváme prostor i pro vlastní fantazii maminky.

Doplňky a hračky pro nejmenší nejsou nejlevnější, čím to je? Přitom se obecně ví, že maminky na rodičovské nemají na rozhazování.
Všechny maminky chtějí pro své děti to nejlepší. I to je důvod, proč spousta maminek hledá kvalitnější alternativu než plastové hračky z Číny. Výrobci to vědí a snaží se nabídnout hračky z přírodního materiálu s důrazem na rozvoj malých dětí nebo s lákavým designem. To samozřejmě zvedá ceny výrobků.

Která z Vámi nabízených hraček je u zákazníků nejoblíbenější a nejprodávanější? Proč si myslíte, že právě ona?
Na první příčce se průběžně střídají kreativní sady na výrobu Hrazdičky a Kolotoče pro miminka. Jsou oblíbené nejen proto, že jsou krásným doplňkem do pokojíčku, ale pomáhají miminko správně stimulovat hned od začátku. Při hraní miminko rozvíjí základní smyslové dovednosti, pracuje na jemné motorice a celkově zlepšuje koordinaci těla. Děťátko se přirozeně unaví a často pak spokojeně usně. Což znamená i chvilku odpočinku pro maminku :).

Kolik měsíců už podnikáte a jak velkou úspěšnost za tu dobu zaznamenáváte u svých zákazníků?
V září jsme oslavily přesně rok od spuštění vlastního eshopu www.mamacrafting.cz. Jsme nadšené, že se naše nápady zákazníkům líbí čím dál tím více. Sdílejí s námi fotky svým výrobků, děkují nám, že tvoříme další kreativní sady, doporučují nás dále a někteří se k nám vracejí a nakupují opakovaně. To je pro nás největší odměna.

Jak zpětně hodnotíte Vaši účast v T-Mobile Rozjezdech?
Byly jsme zvědavé, zda bychom s naším projektem obstály i před odbornou porotou a další konkurencí. A že těch skvělých nápadů bylo hodně. O to větší radost jsme měly, když jsme se umístily na 2. místě v krajském kole. Nejenže jsme získaly nové kontakty a tipy, jak dál podnikat, ale utvrdily jsme se v tom, že to, co děláme, má smysl a ohromně nás to zase nakoplo.

Foto: Alena Strnadová, David Novák

Recenze

+ krásně zabalené (i obyčejná krabice může vypadat dobře)

+ materiál je očíslován podle jednotlivých kroků v návodu

+ kvalitní materiál

+ jednoduše popsaný návod + foto hotového výrobku

+ čaj jako dárek pro zpříjemnění tvoření


návod mohl obsahovat fotky (sice fotonávod je na webu, ale ne každý chce mít při tvoření v provozu notebook/mobil)

Related post

MámNapad.cz