Mathman – mobilní aplikace, díky níž budeš ve škole za hvězdu

 Mathman – mobilní aplikace, díky níž budeš ve škole za hvězdu

Jan Maloušek, vývojář a autor aplikace Mathman, vám v rozhovoru představí aplikaci a cestu k jejímu vytvoření. Navíc s ní obsadil v T-Mobile Rozjezdech v loňském roce 3. misto za Jihomoravský kraj.

Jak jste přišel k nápadu na vytvoření aplikace věnující se naučení matematiky?
Chtěl jsem zkusit vytvořit větší aplikaci, na které bych se zdokonalil ve vývoji aplikací a všem dalším, co s tím souvisí. Když jsem se o tom bavil s mamkou, přišla s nápadem na aplikaci na interaktivní doučování matematiky. Vzhledem k tomu, že jsem v minulosti dost doučoval, nápad se mi zalíbil a od té doby jej rozvíjím v podobě Mathmana.

Představte stručně čtenářům aplikaci a proč by si ji měli stáhnout.
Mathman je aplikace na interaktivní doučení matematiky. Narozdíl od výukových videí a učebnic, kde studenti pouze pasivně přijímají informace, jsou v Mathmanovi uživatelé už při učení nuceni průběžně odpovídat na otázky a řešit problémy. Díky tomu si žáci učivo lépe zažijí a při učení neztrácí pozornost. Také matematické testy jsou v aplikaci pojaty trochu jinak, než je běžné. Na místo strohého počítání příkladů tak studenti bojují s různými matematickými monstry.

Bylo jednoduché sehnat vývojáře pro vytvoření aplikace?
Na Mathmana jsem naštěstí vývojáře hledat nemusel, neboť si na něm vše dělám sám. Každopádně je pravda, že v dnešní době je sehnaní kvalitního vývojáře nejen náročné, ale také velmi nákladné.

Kolik vás na obsahu aplikace pracuje?
Na aplikaci pracuji primárně sám. Vzhledem k tom, že ale nyní již pracuji na full time jako vývojář pro jednu firmu, rozhodl jsem se, že si najdu na tvorbu obsahu pomoc. Nyní tak na obsahu spolupracuji s jednou paní učitelkou.

Vaše aplikace je ke stažení zdarma. Má nějaké placené verze? Nebo jakým způsobem získáváte peníze na provoz?
Ano, aplikace je typu freemium. Uživatelé tak mají možnost zakoupit prémiovou verzi, která skryje reklamy a odemkne prémiový obsah.

Proč jste se zapojil do T-Mobile Rozjezdů?
Chtěl jsem jít tak říkajíc s kůží na trh a získat zkušenosti a nějakou zpětnou vazbu na projekt.

Co máte v plánu tento rok?
V plánu je především tvorba nových kurzů a vývoj verze pro iOS.

Foto: archiv Mathman

 

Related post

MámNapad.cz