Ostravská inovační společnost HTDM a jejich nejmodernější lasergame

 Ostravská inovační společnost HTDM a jejich nejmodernější lasergame

S Danielem Lazarem, spoluzakladatelem společnosti HTDM, se v tomto rozhovoru bavíme především o jejich účasti v ostravském akcelerátoru a o jejich pilotním projektu, na který jste rovněž zváni do Ostravy, i když jejich firma se věnuje více oblastem moderních technologií.

Popište svůj pilotní projekt pro budoucí návštěvníky. Proč by jej měli chtít navštívit?
Vzhledem k tomu, že se jedná o B2B, tak bych to upřesnil, proč by od nás měli odebírat naší technologii.
Jedná se o laserTag vybavení kompletně námi vytvořené. Provozujeme lasergame arénu již 7 let v Ostravě v zábavním centru Horník a tyto zkušenosti jsme využili při kompletním novém návrhu. Vybavení splňuje požadavky na výdrž, stabilitu, nízkou poruchovost, která je důležitá pro provozovatele arén. Independent, jak jsme projekt pojmenovali, je také platforma, která umožňuje našim zákazníkům tvořit nové herní módy a vylepšit stávající požitek samotným navštěvníkům lasergame arén. Zároveň byl také kladen důraz na pohodlí samotného hráče – vesty jsou lehčí, zbraně přesnější. Naším motem je „Hráči tvoří pro hráče“ a chceme posunout lasergame na absolutně novou úroveň.

Má Váš systém pro lasergame využití i jinde?
Ano. Jedná se o technologií využívanou ve světě IoT. Obsahuje bezdrátové komunikace, bateriově napájené prvky, uživatelské prostředí atd. Jedná se o velmi komplexní technologii, jejíž dílčí části lze samostatně využít jinak. Vyvinuli jsme například moduly, které umí ovládat barevné LED osvětlení, které využíváme v naších arénách a už máme poptávku na nasazení této části v hospodách nebo barech. Dále vidíme potenciál využití v oblasti chytrých domů nebo průmyslu.

Jak tento projekt vznikl?
Na začátku byl Honza, provozovatel Lasergame arény, který byl nespokojený s kvalitou vybavení a tím, co umožňuje. Pak se na scéně objevil Matěj, který Honzovi pomáhal opravovat vybavení po stránce elektroniky. A tak, když se zrodil u Honzy nápad na vlastní vybavení, bylo samozřejmé, že se obrátil na Matěje. A ten do toho vtáhl Tomáše, jelikož spolu již dlouho spolupracovali a každý zvládal něco jiného. Za krátký čas se ale ukázalo, že takovýto tým nestačí, a obrátili se na mě. Byl jsem tímto projektem velmi nadšen a přidal se k nim. A tak vznikla skupina známá dnes jako HTDM. Naším hlavním záměrem bylo vytvořit systém, ve kterém si kdokoliv může změnit cokoliv, protože stávající řešení konkurence to neumožňovalo. K tomu jsme ale nemohli využít existující vybavení, protože na to nemělo dostačující technologickou úroveň, a tak jsme začali tvořit úplně od nuly. Na jaře 2018 jsme si po mnohých probděných nocích vývoje poprvé zahráli a na podzim roku 2019 jsme nasadili vybavení pro 11 hráčů do praxe v zábavním centru Horník. Od té doby již funguje a vydělává a my se soustředíme na výrobu dalších sérií a softwarový vývoj.

Zapojili jste se do akceleračního programu Green Light (dále jako GL). Jak k tomu došlo?
Cítili jsme potřebu nápad více prodat a zviditelnit se. Slibovali jsme si posun z hlediska marketingu a znalostí ohledně B2B.

Jak probíhala spolupráce s GL a co Vám přinesla?
Zúčastnili jsme se celkem 12 seminářů, které byly zaměřené na pomoc se začátkem podnikání. Jednalo se o marketing, právo, finance a prezentaci projektu. GL nám přinesla vlastně první zpětnou vazbu na projekt, jenž jsme pět let při vlastních zaměstnáních tvořili, dále také kontakty a zkušenosti.

Jak dalece jste se posunuli od ukončení spolupráce?
Založili jsme firmu High-Tech Digital modules s.r.o. a vyrábíme vybavení pro 100 hráčů. Vytváříme marketingovou a sales strategii a věříme, že v příštím roce se naše podnikání stane hlavním zdrojem příjmů.

Co máte v plánu během dalších měsíců?
Vyrobit vybavení pro 100 hráčů, dovyvinout platformu pro tvorbu herních scénářů a dokončit marketingové a obchodní materiály. Na jaře 2021 máme také v plánu uspořádat akci v Trojhalí v Ostravě pro 100 hráčů, jakou lasergame ještě nezažil.

Foto: Martin Poštulka

Related post

MámNapad.cz