PaperTime – hrátky s papírem

 PaperTime – hrátky s papírem

Jak si jednoduše zvelebit domov? Jednoduše s PaperTime. Tento projekt, jenž se dostal do vítězné trojky v T-Mobile Rozjezdech pro Středočeský kraj, nabízí dekorace z kvalitního italského papíru, které si snadno poskládají i děti. Navíc za ním stojí dva mladí kluci – Jaroslav Peterka a Egor Nefedov. Tak si pojďte přečíst tento rozhovor a zjistit, jak to mají v hlavě pěkně srovnané 😉

Jak jste přišli k nápadu na papírové dekorace?
Když jsme se v prvním ročníku seznámili, téměř každá naše debata skončila u všemožných podnikatelských nápadů. Ve chvíli, kdy jsme se finálně rozhodli, že chceme s něčím společně začít, nápadů jsme probrali ještě víc a nápad papírové dekorace do interiéru se nám zdál být jako zajímavý začátek. Nápad se nám líbil, a protože oba milujeme design a minimalismus, takový produkt bychom si sami koupili. Byli jsme přesvědčeni, že na takovém projektu se naučíme spoustu věcí a i v případě, že by to náhodou nevyšlo, budeme mít více zkušeností pro další projekty.

Jak velký je zájem v této mediální době o hrátky s papírem?
Protože jsme dost mladí, je těžké porovnat, jak to bylo dříve. Nicméně každý známe občasnou únavu z koukání do obrazovky. Zároveň věříme, že rodiče stále nechtějí, aby děti strávily celý den se smartphonem v ruce nebo před počítačem. Skládání z papíru vás vrací do offline světa, kde si můžete odpočinout a dobít energii. Pro děti je to skvělou aktivitou pro rozvoj tvořivosti, jemné motoriky a prostorové představivosti.

Z jakého papíru jsou vaše produkty, když mohou sloužit jako dekorativní prvek?
Produkty jsou z kvalitního italského papíru s vysokou gramáží, kterou jsme volili tak, aby byla konstrukce pevná a zároveň vlákna papíru nepraskala, když se ohýbá. Papír je velice jemný a pracovat s ním je radost. Původně jsme používali český papír, nicméně kvůli nízké kvalitě a počtu odstínů jsme museli hledat alternativní variantu, abychom udrželi prémiovost našeho produktu. A právě italský papír obě kritéria výborně nahradil.

V nabídce skládaček máte především zvířátka, proč? A které z nich je u zákazníků v největší oblibě?
Upřímně nemáme jednoznačnou odpověď. Nápad se nám líbil a zvířátka byla něco, co se dobře modelovalo ve 3D a následně zjednodušovalo na polygony tak, aby bylo možné je z papíru složit. Postupně se snažíme přidávat i “ne-zvířecí” motivy jako například soška Moai, dekorace v podobě vánočních hvězd nebo adventní kalendář. Mezi nejoblíbenější patří samozřejmě liška, dále je to pejsek a jelen. Dříve to byl i černý jednorožec. Liška má teď ale konkurenta – pandu. Je to ale jen první dojem, už několikrát jsme si říkali, že něco konkrétního bude bestseller, potom to ale byl totální propadák a stejně tomu bylo i naopak a byli jsme příjemně překvapeni.

Kdy jste projekt založili a jak si od té doby stojíte na trhu?
S PaperTime jsme začínali v první polovině roku 2019. V průběhu prvního roku jsme celý produkt několikrát předělávali na základě zpětných vazeb našich zákazníků. Změnila se náročnost skládání tak, aby zvládl skládat téměř každý, ale také provedení a obsah balení. Řekli bychom, že si na trhu stojíme dobře, a těšíme se, co přinesou následující měsíce, na které máme velké plány. Chystáme nové produkty a zvažujeme vstup do některých zahraničních zemí.

Jaké je to podnikat při studiu? Stíhate všechno?
Podnikat při studiu je skvělé, a to především, když studujete podobný obor. Nespočet věcí, které jsme se naučili pouze teoreticky, máme možnost hned vyzkoušet v praxi. Je tomu ale také naopak, nejdříve něco poznáme v praxi a později je to obsahem nějakého předmětu, což studium značně usnadňuje, a řekli bychom, že je tak studium i více efektivní. Některé měsíce, například při zkouškovém v prosinci, to bylo náročné skloubit, ale vždycky jsme si našli čas na důležité aktivity, aby všechno fungovalo a především abychom uspokojili naše zákazníky.

Foto: archiv T-Mobile Rozjezdů, Marina Bida

Related post

MámNapad.cz