Podnikej na blogu

 Podnikej na blogu

Blogování už je tady dlouho, ale pořád se rozmáhá. I mnohé zavedené firmy s ním začínají.

Co je blog?

Blog je vlastně takový zápisník. A jeho obsah se odvíjí od toho, kdo jsi. Může jej psát kdokoli a obsah je pak logicky uzpůsoben tomu, co jej zajímá. Firmy a společnosti, které si zřídí blog, tam píšou o věcech týkajících se předmětu podnikání.

Podnikej blogem

V současnosti můžeš díky blogu podnikat. Samozřejmě zavedené firmy si tím mohou získat nové klienty, zákazníky, nebo jen čtenáře, které díky tomu o nich budou vědět a třeba v budoucnu od nich budou něco chtít, případně je doporučí.
Navíc když získáš dostatek sledujících, mezi nimi se mohou objevit i další společnosti, je snazší navázat spolupráci s různými podnikateli. Lidé, kteří si píšou jen tak pro radost, díky tomu mohou nabízet svým čtenářům různé soutěže, slevy u partnerů apod. A i ty jako podnikatel tak můžeš získat partnery a domluvit se společně na různých benefitech a akcích pro vaše zákazníky. A ti to určitě uvítají. Koho z nás by nepotěšila nějaká sleva či dáreček k objednávce, že?
Navíc blogovat můžeš už kdekoli. Na webových stránkách si zřídíš sekci blog anebo můžeš psát na facebookových a instagramových profilech a stránkách. Jak jednoduché…

Získej sledující

Piš tak, abys získal dostatek sledujících, čtenářů. Jen díky nim se zviditelníš, proslavíš a navážeš spolupráce.
Dodržuj pár bodů:

  1. piš čtivou formou
  2. zaujmi (různé zajímavosti, novinky, situace pro zasmání…)
  3. piš často (čím častěji, tím lépe)
  4. nebuď nudný
  5. nemusíš usilovat o sáhodlouhý text (ruku na srdce, kdo by jej v dnešní uspěchané době četl?)
  6. dej si pozor na chyby (ať už faktické, tak i ty pravopisné)
  7. nezapomínej na fotky (lidi chtějí fotky, videa – oživí to obyčejný text)

Jak vidíš, není to nic složitého. A pokud se na to necítíš, můžeš si najít někoho, kdo bude blogovat za tebe. Třeba se ti v rámci toho postará i o sociální sítě, aby prosperovaly tak, jak si přeješ.

Články, které by Vás mohli zajímat