Podnikej na blogu

 Podnikej na blogu

Blogování už je tady dlouho, ale pořád se rozmáhá. I mnohé zavedené firmy s ním začínají.

Co je blog?

Blog je vlastně takový zápisník. A jeho obsah se odvíjí od toho, kdo jsi. Může jej psát kdokoli a obsah je pak logicky uzpůsoben tomu, co jej zajímá. Firmy a společnosti, které si zřídí blog, tam píšou o věcech týkajících se předmětu podnikání.

Podnikej blogem

V současnosti můžeš díky blogu podnikat. Samozřejmě zavedené firmy si tím mohou získat nové klienty, zákazníky, nebo jen čtenáře, které díky tomu o nich budou vědět a třeba v budoucnu od nich budou něco chtít, případně je doporučí.
Navíc když získáš dostatek sledujících, mezi nimi se mohou objevit i další společnosti, je snazší navázat spolupráci s různými podnikateli. Lidé, kteří si píšou jen tak pro radost, díky tomu mohou nabízet svým čtenářům různé soutěže, slevy u partnerů apod. A i ty jako podnikatel tak můžeš získat partnery a domluvit se společně na různých benefitech a akcích pro vaše zákazníky. A ti to určitě uvítají. Koho z nás by nepotěšila nějaká sleva či dáreček k objednávce, že?
Navíc blogovat můžeš už kdekoli. Na webových stránkách si zřídíš sekci blog anebo můžeš psát na facebookových a instagramových profilech a stránkách. Jak jednoduché…

Získej sledující

Piš tak, abys získal dostatek sledujících, čtenářů. Jen díky nim se zviditelníš, proslavíš a navážeš spolupráce.
Dodržuj pár bodů:

  1. piš čtivou formou
  2. zaujmi (různé zajímavosti, novinky, situace pro zasmání…)
  3. piš často (čím častěji, tím lépe)
  4. nebuď nudný
  5. nemusíš usilovat o sáhodlouhý text (ruku na srdce, kdo by jej v dnešní uspěchané době četl?)
  6. dej si pozor na chyby (ať už faktické, tak i ty pravopisné)
  7. nezapomínej na fotky (lidi chtějí fotky, videa – oživí to obyčejný text)

Jak vidíš, není to nic složitého. A pokud se na to necítíš, můžeš si najít někoho, kdo bude blogovat za tebe. Třeba se ti v rámci toho postará i o sociální sítě, aby prosperovaly tak, jak si přeješ.

Podnikání na blogu je opravdu jednoduché. Nicméně, pokud to myslíš vážně, doporučujeme ti založit si živnost nebo firmu. Díky tomu budeš moci vystavovat faktury svým klientům, který budou mít zájem buď o tvé služby nebo o umístění reklamy na blogu. Samozřejmě to s sebou přináší i byrokracii a papírování. Dnes je možné většinu těchto záležitostí vyřídit online, někdy je ale vhodné mít důležité dokumenty a faktury i vytištěné a poctivě archivovány. Pro občasnou tisk jsou vhodné i kompatibilní náplně, které jsou ekologické a oproti originálním tonerem levnější.

Related post

MámNapad.cz