Rostliny, kam se podíváš

 Rostliny, kam se podíváš

Startup Dej mi pokojovku překvapivě těží z letošního koronaviru. A jeho dva zakladatelé Zuzka a Tomáš, velcí milovníci květin, vám rádi poradí s pěstováním vašich pokojovek a péčí o ně.

Z Vašeho webu vyplývá, že letošní pandemie koronaviru s karanténou Vám byla ku prospěchu. Je to tak? Popište prosím našim čtenářům proč.
Náš projekt vznikl za doby covidové, která nám určitě pomohla s propagací. Všichni byli doma a měli tak čas věnovat se svým koníčkům, jako je třeba pěstování pokojovek. Samozřejmě i my jsme byli doma a stíhali tak vytvořit nový e-shop. Celý trh s pokojovkami zažil velký boom.

Letos jste začali podnikat, jak se Vám daří a jak se hodláte dostat víc do povědomí zákazníků?
Daří se nám skvěle. Samozřejmě ještě nemůžeme tvrdit, že by nás e-shop uživil oba dva, ale snažíme se ze všech sil, aby byli naši zákazníci spokojení. Máme tak trochu talent na hledání velkých pokojovek zadarmo, nebo za „lidovku“. Takto získané pokojovky chceme darovat začínajícím podnikům v Praze, jako jsou třeba kavárny, aby měly menší výdaje na výzdobu a zároveň zútulnily nový prostor. Věříme, že si nás budou takto lidé pamatovat ještě více. Jeden obří Philodendron jsme již darovali do kavárny Acid v Holešovicích.

Kolik máte doma pokojovek?
Ty, které jsou naše a neprodáváme je, těch je přibližně 50. Na e-shopu se celkový počet pohybuje mezi 50 – 70. Snažíme se mít takový počet, aby se u nás měly pokojovky dobře a nemačkaly se a my měli stále čas se jim věnovat.

Jsou situace, že někomu se s pokojovkami nedaří, někomu až moc rostou a kvetou. Čím to může být? Je to umístěním v bytě, orientací bytu, nesprávným chováním pěstitelů…?
Faktorů, proč pokojovky nerostou, je mnoho. Jsou to buď škůdci na rostlinách, špatné umístění, moc/málo zálivky. Často jsou to učebnicové příklady toho, co je špatně, a lze to hned rozeznat na první pohled.

Nabízíte i rady ohledně pěstování. Kde jste sbírali zkušenosti k těmto vědomostem?
Často se na nás na Instagramu lidé obrací s dotazem, že se jeho rostlince nedaří. Stačí, když nám pošle fotku, a rádi pomůžeme a poradíme. Někteří nám už dokonce svěřili rostlinku do péče, abychom ji z toho dostali.
Zkušenosti jsme sbírali na svých pokojovkách, u kterých jsme postupem času vypozorovali, jaké nároky mají. A samozřejmě od našich maminek a dědy, ti jsou studnice vědomostí.

Stačí Vám poslat fotografie pokojovky, i když čtenář nebude znát její název, abyste mu poradili?
Ano, jak už jsme zmínili výše, stačí nám fotka, abychom poznali, o jakou rostlinu se jedná a co s ní může být špatně.

Foto: archiv Dej mi pokojovku

 

Related post

MámNapad.cz