ROWAN LEGAL vylepšila své postavení v mezinárodním srovnání advokátních kanceláří. Ocenění získal v Chambers Europe i Chambers Global

 ROWAN LEGAL vylepšila své postavení v mezinárodním srovnání advokátních kanceláří. Ocenění získal v Chambers Europe i Chambers Global

Praha 16. března 2023 – Přední tuzemská advokátní kancelář ROWAN LEGAL i její advokáti opět výrazně uspěli v mezinárodním hodnocení, které zveřejňuje rankingová společnost Chambers and Partners. Ta v rámci svého evropského žebříčku Chambers Europe 2023 ocenila vysokou kvalitu služeb kanceláře hned v šesti kategoriích – TMT, compliance, hospodářské soutěži, řešení sporů, duševním vlastnictví a energetice. V kategorii jednotlivců prestižní ocenění obdrželo pět advokátů kanceláře včetně partnerů Michala Nulíčka a Josefa Donáta. Partner a odborník na řešení sporů Miloš Olík si připsal další úspěch po nedávném uveřejnění partnerského žebříčku Chambers Global.

Advokátní kancelář ROWAN LEGAL dosáhla vysokého hodnocení v kategoriích, které se v jejím případě dají považovat již za tradiční. Dokladem toho je například hodnocení Band 1 v oblasti TMT (technologie, media, komunikace), což je vůbec nejvyšší ocenění v rámci žebříčku a které si kancelář drží už od roku 2017. Odborná porota dále ocenila kvalitu služeb, které ROWAN LEGAL poskytuje na poli compliance (Band 2), hospodářské soutěže (Band 3), řešení sporů (Band 3), duševního vlastnictví (Band 3) a projektů v energetice (Band 3).

„Umístění v žebříčcích Chambers je pro nás vždy jistým ujištěním, že naši práci vykonáváme dobře. Chci tak vyjádřit poděkování nejen odborné porotě, ale i klientům, jejichž spokojenost je hlavním ukazatelem vysokého výsledného hodnocení. S kolegy tuto důvěru rozhodně nepovažujeme za samozřejmost, a všechny ujišťuji, že nepolevíme ve snaze neustále zkvalitňovat právní služby, které poskytujeme,“ okomentoval výsledky Michal Nulíček, partner ROWAN LEGAL.

Součástí žebříčků Chambers je i hodnocení jednotlivých osobností advokátních kanceláří. Letos ocenění získalo pět advokátů ROWAN LEGAL. V oblasti TMT jde o partnery Josefa Donáta (Band 1) a Jana Tomíška (nově výrazný posun do Band 3).  Oba doplňuje další partner Michal Nulíček v kategorii Band 2. Ten dosáhl vysokého hodnocení i v oblasti compliance, kde mu byl rovněž přiznán Band 2. Oceněn byl i partner kanceláře Jan Měkota (nově kategorie „Associates to Watch“), a to za služby, které klientům poskytuje v oblasti práva hospodářské soutěže.

Posledním oceněným advokátem kanceláře, který se umístil hned ve dvou kategoriích, je partner Miloš Olík. V obou případech jde o jeho specializaci na mimosoudní řešení sporů – jako rozhodce i jako zástupce stran v rozhodčím řízení byl zařazen do Bandu 2. Jde o další Olíkův úspěch na mezinárodní scéně. Začátkem roku byl totiž zařazen do Bandu 2 v rámci partnerského žebříčku Chambers Global 2023. Kancelář ROWAN LEGAL si pak ve stejném žebříčku připsala v této kategorii hodnocení Band 3.

„Získaných ocenění (jak kancelářského, tak individuálního) si nesmírně vážím. I přesto, že se nám podařilo v Chambers Global uspět opakovaně, vždy tato ocenění přijímám s velkou pokorou a vděkem, neboť si uvědomuji, jak velká konkurence mezi právními kancelářemi panuje, obzvlášť v mezinárodním měřítku. Děkuji také klientům za kontinuální podporu,“ uvedl ke svému umístění v globálním žebříčku advokát a vedoucí specializace řešení sporů Miloš Olík.

Žebříčky Chambers Europe i Chambers Global vydává každý rok prestižní britská rankingová společnost Chambers and Partners. Hodnotí v nich nejen evropské a světové advokátní kanceláře, ale i konkrétní osobnosti. Hlavním parametrem výsledného hodnocení je zpětná vazba klientů kanceláří i konkurence, kterou analyzuje odborná porota. Advokátní kancelář ROWAN LEGAL se v obou hodnoceních umisťuje na nejvyšších příčkách opakovaně.

ROWAN LEGAL je přední tuzemskou advokátní kanceláří specializující se na řešení sporů a arbitráží, korporátní a obchodní právo, duševní vlastnictví, IT, telekomunikace a hospodářskou soutěž včetně veřejných zakázek. Mezi její klienty patří největší národní a mezinárodní korporace včetně veřejných institucí. V kancelářích v Praze a Brně zaměstnává přes 100 spolupracovníků, z toho více než 70 zkušených právníků.

Pro více informací kontaktujte:

Petr Podzimek
PR a marketing
ROWAN LEGAL

Tel.: 725 032 147
Email: [email protected]

Related post

MámNapad.cz