Startuje nová aplikace Fooder určená všem „foodies“ neboli milovníkům a nadšeným průzkumníkům dobrého jídla a pití

 Startuje nová aplikace Fooder určená všem „foodies“ neboli milovníkům a nadšeným průzkumníkům dobrého jídla a pití

Nabídka mimořádně užitečných food aplikací se 14. 2. 2022 rozroste o Fooder. Vedle základní služby, tedy pomoci zákazníkům najít ty nejlepší lokální podniky nabízející skvělé jídlo a nápoje, je cílem nové aplikace také inspirovat. Tedy proměnit běžné konzumenty ve „foodies“ – fanoušky a nadšené průzkumníky kvalitní gastronomie. Fooder je zdarma ke stažení pro majitele iPhonů a od března i pro Android.

Fooder je dílem stejnojmenného progresívního českého startupu, za kterým stojí tým ve složení Richard Souček (CEO), Jan Miksa (COO), Jiří Panuška (CMO), Lubo Osuský (CFO) a Jan Pulkrábek (CTO). Fooder kombinuje energii, nadšení, zkušenosti, know-how, network, silnou misi a ambiciózní vizi: Stát se v daném segmentu mezinárodní platformou číslo jedna, která v důsledku zhodnotí a zlepší prostředí gastropodniků. „A přinese spoustu kvalitních gastronomických zážitků všem foodies a obecně cestovalům,“ dodává Jiří Panuška.

Fooder funguje do určité míry jako známá aplikace Tinder. Nečekají vás žádné složitosti, ale jen rychlé nastavení a pak listování fotkami krásných jídel. Když se vám některé bude líbit, kliknete na něj, seznamíte se s restaurací, která ho nabízí, a buď se necháte rovnou do restaurace odnavigovat nebo si rezervujete stůl,“ vysvětluje Jan Miksa.

V plánu je během několika let obsáhnout alespoň 200 měst v 30 především evropských zemích a následně se zaměřit na expanzi do Severní Ameriky a jihovýchodní Asie. „Očekáváme, že jen v České republice si aplikaci stáhne přes 50 tisíc uživatelů. I proto, že v ní najdou již přes 500 skvělých restaurací, bister a kaváren,“ říká Richard Souček.

Startup má za sebou úspěšné „pre-seed“ investorské kolo financování a baví se s investory o „seed“ kole, které má umožnit zahraniční expanzi. „Věříme, že se z Fooderu stane další český startup, který to dotáhne velmi daleko a který má šanci nabídnout službu  číslo jedna pro foodies na celém světě. Víme ale, že je před námi ještě pořádný kus práce,“ usmívá se Jiří Panuška, který mimo jiné stojí i za známou pražskou restaurací Červený jelen. Ten se stal i referenčním projektem celého projektu Fooder.

Related post

MámNapad.cz