Tezu – maminkovská aplikace

 Tezu – maminkovská aplikace

Rodičovská (mateřská) dovolená, to je pro nastávající maminku úplně jiný svět, než na který byla dosud zvyklá. Musí se s tím po svém popasovat, i když si kolikrát neví rady a cítí se sama. A mobilní aplikace Tezu právě na tyto ženy myslí a snaží se jim pomoci.

O čem váš projekt je?
O podpoře a pomoci maminkám. Náš projekt se snaží pomocí mobilní aplikace najít maminkám stejně smýšlející maminky v okolí. Najít nejlepší kamarádky. Zároveň si díky zdi v aplikaci mohou poradit a pomoct.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Náš tým tvoří čtyři zakladatelé a naše ambasadorky. Ty jsou pro nás nejdůležitější a věnují se maminkám napříč republikou.

Jakou úlohu zastávají ambasadorky? Proč by se jimi maminky měly chtít stát?
Ambasadorky neboli Tezu mamky jsou naše super pomocnice. S jejich pomocí dokážeme oslovit mnohem větší škálu maminek, které už nemusí být doma samy a můžou se přes naši aplikaci seznámit s maminkami z okolí. Zároveň si každá naše Tezu maminka může vybrat, s čím nám chce pomoci, a jelikož jsme na začátku, máme neomezeně možnosti. 🙂 Tezu maminky nám tedy píší články, připravují akce pro maminky v jejich okolí, starají se o náš instagram, dávají nám tolik potřebnou zpětnou vazbu atd. A proč by se jimi maminky měly chtít stát? Chceme pomoci co nejvíce maminkám z celé republiky a s podporou Tezu maminek našeho cíle můžeme dosáhnout. 🙂

Jakým způsobem jste na takový nápad přišly?
Ze zkušenosti naší zakladatelky Péti. Přestěhovala se s manželem z Mladé Boleslavi a neměla žádnou kamarádku a nebylo snadné nikoho v okolí najít. Proto přišla s nápadem na vývoj této aplikace. Následně jsme udělaly průzkum mezi 100 maminkami napříč Českou republikou a zjistili jsme, že o tuto aplikaci je zájem.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší na celém projektu bylo vybrat správné barvy pro aplikaci.

Najít správné barvy…zajímavá odpověď. Proč právě toto považujete za nejtěžší?
Najít správné barvy, aby se líbily všem maminkám, nám trvalo po celou dobu vývoje aplikace. Vytvořily jsme si dotazník a rozeslaly padesáti různým maminkám v různých koutech republiky a dostaly jsme zcela odlišné barvy. Každá maminka je svá a má ráda určitou barvu a my se dlouho nemohly shodnout, jakou barvu použijeme jako hlavní. Nakonec jsme použily fialovou a žlutou, na které se shodlo přes 70 % maminek, ale zároveň jsme použily i dvě další v aplikaci. Do budoucna plánujeme barevnou kombinaci aplikace zcela přenechat na našich uživatelkách. Každá si bude moci zvolit vlastní barvy. 🙂

Co byste doporučily ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ať se nebojí a jdou do toho. Základem je zpětná vazba od vašich zákazníků/klientů/uživatelů. Následně se na ní dá dobře stavět.

Na čem pracujete teď?
Momentálně vyvíjíme nový e-shop a vytváříme možnosti pro setkávání maminek venku.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Peťa

 

Related post

MámNapad.cz