Vídeň zve startupy na týdenní festival ViennaUP’22

 Vídeň zve startupy na týdenní festival ViennaUP’22

Rakouská metropole finišuje přípravy dalšího ročníku startupového festivalu ViennaUP. Na přelomu května a června se do Vídně opět sjedou startupy, investoři, kreativci či vizionáři. Během týdne proběhne v rakouské metropoli přes 50 akcí.

Zastřešující organizací festivalového týdne je městská hospodářská agentura Vienna Business Agency, každou z více než třicítky akcí ale organizuje přímo vídeňská startupová komunita. Loňského ročníku, který se kvůli koronaviru konal pouze online, se na více jak 100 akcích zúčastnilo kolem 25 000 účastníků z více než 60 zemí. Podle Gabriele Tatzberger, vedoucí startupového oddělení vídeňské hospodářské agentury, se proto jednalo o doposud největší startupovou akci ve střední Evropě.

Letošní ročník pod značkou ViennaUP’22 proběhne od 27. května do 3. června. Organizátoři připravili celkem 50 akcí, které se ponesou v duchu rčení kvalita nad kvantitou, vysvětlila Tatzberger. Protože se jedná o decentralizované akce, vstupenky na jednotlivé části programu budou k dostání přímo od programových partnerů festivalu. Mezi přibližně dvacítku programových partnerů se podle vídeňské agentury řadí důležití aktéři lokální a mezinárodní startupové scény i významní investoři.

Startupový týden na přelomu května a června ve Vídni nabídne i široké tematické rozkročení. Mezi hlavní témata se zařadí body, které jsou obsaženy v inovační strategii města Vídně jako zakladatele Vienna Business Agency. K takovým tématům patří například smart city, life sciences nebo kreativní průmysl. Doplňovat je budou odvětví jako fintech, udržitelnost a další, tvrdí představitelé Vídně.

Podobně jako v předchozím ročníku i nyní láká Vienna Business Agency na řadu interakcí mezi jednotlivými body programu a slibuje možnost interdisciplinární výměny nebo například propojení podnikatelů přímo se zainteresovanými investory. Vídeň účastníkům také slibuje možnost poznat zdejší startupovou scénu, která se podle zástupců města řadí mezi jednu z nejrozmanitějších a nejrychleji rostoucích komunit střední Evropy.

Více informací na www.viennaup.com.

Foto: Setkání na vídeňském náměstí Karlsplatz © WirtschaftsagenturWien_Karin Hackl

Related post

MámNapad.cz