Vyspo – už nikdy nesportuj sám

 Vyspo – už nikdy nesportuj sám

Určitě se Vám také stalo, že jste si chtěli jít zasportovat, ale neměli jste k sobě parťáka. Právě proto vznikla aplikace VYSPO, která si okamžitě získala oblibu u téměř 10 tisíc uživatelů.

V rozhovoru si povídáme se Štěpánem Kvapilem, jedním ze čtyř spoluzakladatelů. Dalšími spoluzakladateli jsou Aleš Benek, Marek Feurich a Petr de Geir. Kluci pochází z Liberce, kde se také seznámili před více než 10 lety.

Představte nám prosím svůj projekt.

Mobilní aplikace nejen pro všechny sportovce. V mobilní aplikaci si každý jednoduše najde parťáka na sport, cestování, či jakoukoli aktivitu chce dělat a aktivně se tak seznamovat.

Víme, že nápad vznikl velmi spontánně. Podělíte se s námi o to, jak jste na něj přišli?

Jako všechny nejlepší nápady, tak i ten náš vznikl u piva. Při běžné konverzaci, jsme s kamarádem narazili na téma, že ani jeden z nás nemá parťáka na sport, který máme rádi. Hned nás napadlo, že by se nám líbila mobilní aplikace, kde si každý najde parťáka. Vždyť přeci tento problém nemáme jen my ne? No a když se nám ten nápad líbil ráno i po vystřízlivění, vrhli jsme se do práce.

Jak dlouho vám trval vývoj aplikace?

Od prvotního nápadu v hospodě, po spuštění na App Store a Google Play cca rok.

Kdo všechno se projektu podílí a jaké jsou role?

Problém byl ten, že ani jeden z nás neumí programovat. Tak to byla jedna z prvních věcí, kterou jsme museli udělat, sehnat programátora. Nechci urazit programátory, ale přeci jenom každý asi ví, že mají tak trochu „jiný svět“ a najít šikovného a hlavně zodpovědného programátora, je téměř nemožné. To dalo celkem zabrat, ale po pár měsících se k nám připojil programátor a před půl rokem ještě jeden náš kamarád. Momentálně náš tým tvoří 4 lidé.

U programátora je role jasná. Samozřejmě, že je toho daleko víc, ale ve zkratce, my tři máme podobné role. Přijít s nápadem, jak posunout aplikaci dál a vymyslet, jak dostat aplikaci mezi co nejvíc lidí. Poté se vždy nějak domluvíme a vybereme pro nás, ten nejlepší způsob.

Zdá se, že jste měli skvělý začátek. Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Chceme aby lidé věděli, že pokud hledají parťáka nejen na sport, ale třeba i na cestování, stanování, atd.. existuje aplikace VYSPO, kde si jednoduše najdou svého parťáka.

V roce 2020 stále ještě existují lidé, kteří se stydí stáhnout aplikaci na seznámení. Chtěli bychom tedy dosáhnout toho, aby lidé zahodili své předsudky a aktivně se seznamovali.

A samozřejmě je pro nás důležité číslo, chceme mít alespoň 50 tisíc uživatelů v České Republice, kteří se budou díky naší aplikaci seznamovat a sportovat. Aplikace je zcela zdarma na App Store a Google Play, tak věříme, že této mety dosáhneme co nejdříve.

Bohužel, první polovina roku 2020 a především období karantény sportům a potkávání se lidí příliš nepřáli. Jak jste se s krizí vypořádali?

Jak říkáte, v době karantény, kdy se lidé nemohli s nikým potkávat, natož seznamovat, nebyla aplikace na hledání kamarádů moc populární. Krize nám uškodila víc než hodně, ale snad ne existenčně. Nezbývá nic jiného, než aplikaci znovu nastartovat.

VYSPO aktuálně prochází akcelerátorským programem Perry Talents. Co vás vedlo k tomu se přihlásit a co si od programu slibujete?

Rozhodně si nemyslíme, že víme vše, a tak je určitě inspirativní a poučné, se od odborníků na B2B, marketing atd.. něco dozvědět, proto jsme se přihlásili.

To je i to, co si od programu slibujeme. Dozvíme se nové věci a získáme zpětnou vazbu od odborníků, kteří nemají nasazené růžové brýle na aplikaci, jako my.

Na konci programu je prezentace, před investory, což je náš hlavní cíl. Sehnat investora do našeho startupu a věnovat se mu na fulltime.

Co bylo na projektu prozatím nejtěžší?

Najít programátora jsem už říkal, tudíž asi nevzdat to. Určitě nastali chvíle, kdy jsme měli chuť se na vše „vybodnout“, ale o to je pro nás cennější, kde jsme a že je aplikace plně funkční pro uživatele.

Jednalo se o váš první podnikatelský projekt?

Ne. Zhruba 2 roky před nápadem aplikace, jsem v Liberci založil designové květinářství.

Je zde něco, co by jste doporučili našim čtenářům na začátku podnikání?

Začít podnikat pouze v tom, co je baví. Pokud začnou podnikat, pouze za vidinou zisku, ve většině případů to nedopadá dobře. A určitě si vše pořádně promyslet a radši „ztratit“ měsíce přípravami, než se vrhnout do něčeho bezhlavě.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Vám hodně úspěchu do budoucna!

Odkazy pro stažení aplikace:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.vyspo.app.mobile&hl=cs

IOS: https://apps.apple.com/cz/app/vyspo/id1454806186

Zdroj foto: VYSPO

Related post

MámNapad.cz