7 důvodů proč začít podnikat pro nerozhodnuté

Odejít ze svého zaměstnání a začít pracovat na svém a po svém láká čím dál více lidí. Média jsou plná motivačních příběhů podnikatelů, jejichž majetky jsou oproti zaměstnancům násobné a navíc se zdá, že tito lidé dělají skutečně, co je baví. Pro ty z vás, kteří zvažují, jestli se do podnikání pustit, přinášíme pár zajímavých argumentů navíc.

1.Podnikáním se z vás mohou stát milionáři

Z pohledu do různých žebříčků nejbohatších osob na úrovni České republiky i celého světa jednoznačně vyplývá, že ke skutečně velkým penězům se jako zaměstnanci nedostaneme. Bohatí bohatnout zpravidla výhradně díky podnikání. Pokud tedy máte v životě velké cíle a nároky, jako podnikatelé je spíše naplníte.

2. Podnikatel si vybírá, čemu věnuje svůj čas

Velká část podnikatelů založila své firmy právě proto, aby se mohla věnovat oboru, které je baví. Někteří z nich mají navíc ten luxus, že jako majitelé firmy si mohou vybírat, jakým činnostem se budou věnovat a co naopak delegují na své zaměstnance. Mohou tak časem dělat skutečně jen to, v čem jsou opravdu nejlepší.

3. Podnikatel má více možností jak ovlivňovat svět kolem nás

Pokud nejste talentovaným vědcem, spisovatelem či politikem, dopad vaší práce jako zaměstnance bude často omezený na určitou oblast. Podnikatelé mohou prostřednictvím svých výrobků a služeb ovlivnit ohromné množství lidí a měnit tak třeba i celou společnost. Například pokud chcete podpořit kvalitní potraviny, můžete si založit firmu pro distribuci potravin od farmářů. Nebo můžete rozzářit úsměvy tisíců dětí vynálezem vlastní hračky.

4. Podnikání je neskutečně kreativní

Jako zaměstnanec máte většinou předepsáno, co přesně máte dělat. Často musíte následovat přesně dané pracovní postupy. Prostor pro vlastní kreativitu většinou přichází v době, kdy se něco nedaří a očekává se, že s tím firmě pomůžete. Naopak v roli podnikatele lze vytvářet takřka cokoliv, co lze zpeněžit. Například si vymyslíte a vyrobíte vlastní filtr na vodu pro cestovatele.

5. V podnikání si vybíráte své kolegy

Po rozjezdové fázi, kdy se firmě věnujete zpravidla sami nebo s jedním společníkem přijde doba, kdy začnete do své firmy přibírat další. Zde už bude skutečně pouze a jenom na vás, kdo s vámi bude sdílet kancelář a s kým budete každý den spolupracovat.

6. Podnikání umožňuje dělat několik profesí naráz

Pokud chcete mít skutečně pestrou pracovní náplň, vyberte si dráhu podnikatele. V podnikání totiž máte možnost vyzkoušet si velmi pestré pracovní role od obchodníka, přes účetního až po produktového manažera.

7. Podnikání je cesta k neustálému osobnímu rozvoji

Baví vás osobní rozvoj? S každou fází růstu firmy se budete nuceni naučit nové kompetence. Od samotného realizátora služby nebo tvůrce výrobku se tak později dostanete k manažerovi, který bude ovládat zcela jiné dovednosti.

Podnikání samozřejmě není pouze o tom radostném, čekají vás samozřejmě mnohé překážky. Pokud se chcete dozvědět více o tom jak začít, zeptejte se na své dotazy odborníka.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz