Akcelerační program pro podporu demokracie zná své účastníky

 Akcelerační program pro podporu demokracie zná své účastníky

Deset projektů zaměřených na rozvoj občanské společnosti a demokracie vybrala odborná porota do akceleračního programu EVZ Lab for Civil Society, který organizuje síť coworkingových center Impact Hub v úzké spolupráci s německou Nadací EVZ.

Přihlášku do pilotního ročníku akceleračního programu EVZ Lab for Civil Society poslalo celkem 39 projektů z České republiky. Mezinárodní porota na začátku června vybrala 20 projektů nejlépe splňujících kritéria programu. Tyto organizace získaly možnost prezentovat své záměry, naživo před porotou. Deset z nich pak včera vybojovalo svoji vstupenku do akcelerace, díky níž jsou součástí čtyřměsíčního akceleračního programu, který jim pomůže v rozvoji jejich organizace.

„Mezi naše hlavní kritéria výběru projektů patřila šíře pozitivního dopadu jejich aktivit na rozvoj demokracie a občanské společnosti v České republice, míra inovace, potenciál růstu a ambice být ekonomicky udržitelný,” říká Luisa Maria Schweizer, členka mezinárodní poroty a poradce představenstva Nadace EVZ.

Do 1. ročníku programu EVZ Lab for Civil Society vstoupily tyto organizace:
České centrum pro investigativní žurnalistiku (https://www.investigace.cz/)
Člověk v tísni – Jeden svět na školách – LEADr. KLUB (https://www.jsns.cz/)
Díky, že můžem – Korzo Národní (https://dikyzemuzem.cz/)
Hradecký memoriál http://www.hradeckymemorial.cz/
Institut pro demokracii 21 – Vote 21 (https://www.prezident21.cz/)
Kabinet informačních studií a knihovnictví – KISK (http://kisk.phil.muni.cz/cs)
Političtí vězni.cz (http://www.politictivezni.cz/)
Rodiče za inkluzi (http://www.rodicezainkluzi.cz/)
Stužák (https://stuzak.cz/)
Zvol si info http://zvolsi.info/

Cílem EVZ Lab for Civil Society je podpora organizací a projektů, které podporují občanskou společnost a šíří principy demokracie. Náplní programu jsou tématicky zaměřené semináře, podpora mentora a řady expertů z oblastí jako jsou fundraising, práce s týmem, finanční plánování, PR, marketing a další. Oficiálním jazykem programu je angličtina, zatímco čeština je použita pro komunikační účely. Program je pro všech 10 týmů zdarma.

Zdroj: TZ EVZ LAB

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz