Aplikace zaparkuju.cz objevuje nová parkovací místa

 Aplikace zaparkuju.cz objevuje nová parkovací místa

Již druhým rokem aplikace zaparkuju.cz pomáhá řidičům s parkováním. Nejen že umožňuje snadnou a rychlou orientaci v systému pražských městských zón či zjednodušuje systém online platby, ale nově řidičům nabízí i možnost rezervace parkovacího stání. Kromě toho nabízí i zobrazení parkovacích míst pro občany se ZTP, nebo seznam dobíjecích stanic pro elektromobily po celé ČR.

Za uplynulé 2 roky aplikaci zaparkuju.cz využívají již vyšší desítky tisíc lidí a jejich počet stále roste. Kromě původního zaměření na zlepšení orientace v městském parkování je aplikace nově rozšířena o rezervační systém na parkovací místa v soukromých garážích či parkovištích. Autoři aplikace se snaží objevovat nová místa, kde mohou lidé pohodlně zaparkovat. Mnohdy se jedná o např. hotelové garáže, které doposud nebyly pro veřejnost otevřené. Díky této aplikaci se tedy vytvářejí nová parkovací místa, a to i ve velmi zajímavých lokalitách, kde je obecně velký problém zaparkovat.

Systém navíc umožňuje si parkovací místo předem rezervovat a vyhnout se tak nepříjemnému hledání volného místa. Platba za proběhlou rezervaci proběhne online přes uloženou kartu, což řidičům také ušetří mnoho času a komplikací s hotovostí a často dokonce vyjde parkování na soukromém parkovišti levněji než na ulici.

Aplikace funguje na stejném principu, jako jsou např. rezervační systémy na ubytování. Místo pokoje ale uživatelé rezervují parkovací místo.

Zaparkuju.cz v letošním roce také prošlo akcelerátorem ČSOB Start It, díky kterému navázalo spolupráci s mnoha obchodními partnery. „Zaparkuju.cz jsme do programu vybrali, protože věříme, že aktuální celosvětový trend je v online platformách jako je tato a sektor parkování již delší dobu takováto inovativní řešení potřebuje”, doplnila Zuzana Paulovics, lídr akcelerátoru Start It @ČSOB.

Současná verze aplikace včetně rezervačního systému pro soukromá parkoviště je spuštěna v pilotní verzi s omezeným počtem parkovišť v Praze.
Do konce roku pak přibydou další česká města a také spuštění rezervací na systému Android.

Zdroj: TZ Zaparkuju.cz

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz