Česká asociace franchisingu vyhlásila 2. ročník soutěže Franchisa roku

 Česká asociace franchisingu vyhlásila 2. ročník soutěže Franchisa roku

Česká asociace franchisingu vyhlásila další ročník soutěže Franchisa roku. Opět tak ocení kvalitní franchisové koncepty působící na tuzemském trhu. Předání ocenění proběhne v rámci mezinárodní konference Franchising Forum 2017.

Stejně jako v předchozím ročníku předá Česká asociace franchisingu (ČAF) ceny v kategoriích Franchisor roku, Broker Consulting Skokan roku a Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu. Kategorie Franchisor roku ocení kvalitní tuzemský nebo zahraniční koncept. Ve druhé kategorii Broker Consulting Skokan roku má šanci uspět koncept, který v uplynulém roce otevřel nejvíce franchisových poboček.

V rámci kategorie Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu, kdy cenu uděluje Správní rada Asociace, bude oceněn projekt, jež se zasloužil o pozitivní rozvoj franchisingu u nás. „Cílem soutěže Franchisa roku je zviditelnění franchisingu jako jedné z možných, prosperujících a solidních forem podnikání a představení kvalitních franchisových konceptů, které fungují na bázi čistého franchisingu a dodržují Evropský kodex etiky franchisingu,“ vysvětluje prezident České asociace franchisingu Jan Gonda s tím, že první ročník se těšil poměrně vysokému zájmu ze strany franchisových konceptů, o čemž svědčil počet přihlášených subjektů. „Očekáváme, že ve druhém ročníku bude zájem franchisorů se o udělované ceny utkat ještě větší,“ doplňuje Jan Gonda.

Loňským vítězem v kategorii Franchisor roku se stala původem česká kavárenská síť CrossCafe. „Zisk tohoto titulu je pro nás potvrzení, že cesta, kterou jdeme je zajímavá nejen pro naše franchisanty a jejich zákazníky, ale i pro odbornou veřejnost. Přirozeně je to pro nás i velký závazek do budoucna,“ říká Luboš Martínek, ředitel společnosti CrossCafe Original.

Do soutěže se může přihlásit každá fyzická a právnická osoba, která na území České republiky prokazatelně vlastní nebo rozvíjí franchisový koncept a dodržuje Evropský kodex etiky franchisingu (kategorie Franchisor roku a Skokan roku), nebo se aktivně podílí na podpoře a rozvoji franchisingu v České republice (kategorie Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu). Franchisový koncept se může do soutěže přihlásit sám, ale může být také nominován. Online přihlášky či nominace je třeba podat do 15.3.2017.

Franchising je v České republice populárním způsobem podnikání. Jeho počátky zde sahají do roku 1990, kdy byla založena první česká franchisa. V současnosti působí v České republice přes 250 franchisových systémů a sítí, které zahrnují více než 6500 poboček.

Zdroj: TZ ČAF

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz