Český startup Bohempia přichází s novou kolekcí konopných tenisek

Před dvěma lety Tomáš Rohal založil firmu Bohempia na výrobu konopné obuvi. V současnosti pod svou značkou vyrábí tenisky, konopná trika, kšiltovky, opasky, ponožky, rukavice, kuchyňské utěrky a jako jediný na  světě i froté ručníky s konopnou smyčkou. V letošní kolekci přináší také vylepšenou verzi tenisek.

Spojením jeho dosavadních zkušeností a výrobních příležitostí vznikla kolekce dvaceti osmi barevných kombinací
zejména s bílou podrážkou, které jsou ideální nejen pro aktuální sezónu.

„Jde nám především o udržitelnost, a proto jsme se rozhodli jít v sezóně SS18 spíše cestou vylepšení stávajících modelů, které jsou ověřené, v kombinaci se základní bílou podrážkou, která nikdy nevyjde z módy,“ říká Tomáš Rohal, jenž značku založil v roce 2015 a vloni na boty získal certifikaci PETA.

Tomáš Rohal vystudoval obor Konstrukce textilních strojů na liberecké univerzitě. Po absolvování studia se této profesi nikdy nevěnoval, protože české textilní továrny se v této době zavíraly a výroba se masivně přesouvala na východ. Řadu let proto působil v mezinárodní společnosti zaměřené na výrobu technických plynů a v dalším zaměstnání se profesně věnoval energetice a obnovitelným zdrojům.

Vedle své kariéry se však zabýval myšlenkou založit vlastní značku s konopnými produkty a vytvořit společensky
zodpovědný start-up, který podpoří právě i lokální výrobu, již expanze asijských výrobků potlačila. Vrátil se tak ke svému původnímu řemeslu. Značka Bohempia v roce 2017 získala mezinárodní vegan-friendly certifikaci PETA a ocenění za druhé místo kategorie Inovace v anketě Český Goodwill.

Zdroj: TZ Bohempia

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz