Český startup Mutumutu na výstavě v Paříži

 Český startup Mutumutu na výstavě v Paříži

V květnu proběhl 4. ročník třídenního festivalu nových technologií Viva Technology. Letos se ho zúčastnilo na 13 000 startupů a byznys leaderů ze 125 zemí světa. V Paříži se tak opět představili ti nejtalentovanější tvůrci z řad inovátorů, investorů i filantropů.

U dění letos mohli být i zástupci online životního pojištění Mutumutu Tomáš Vakrman a David Bystrzycki.

Veletrh Viva Technology každoročně organizuje mediální skupina Publicis Groupe a ekonomický deník Les Echos, účastní se ho i francouzský prezident Emmanuel Macron. Letos pohovořil na téma, jak technologický pokrok využít ve prospěch lokálních hospodářství a společností po celém světě.

Na veletrhu vystoupilo mnoho inspirativních osobností jako kanadský premiér Justin Trudeau nebo čínský podnikatel a filantrop Jack Ma, zakladatel společnosti Alibaba. Ten na veletrhu promluvil o tom, jak se stát úspěšným podnikatelem. Bývalý jamajský sportovec Usain Bolt zde poprvé představil společnosti elektromobil z vlastní produkce Bolt B-Nano. Svůj pohled na propojení technologie s filantropií zase prezentovala modelka Natalia Vodianova, CEO společnosti Elbi.

Na místě byl také Frédéric Oudéa, CEO skupiny Société Générale, pod kterou patří i partner Mutumutu Komerční banka. Zástupci Mutumutu tak měli jedinečnou příležitost představit svůj startup právě jemu. „Byl to pro nás stěžejní moment celého veletrhu. Mohli jsme osobně probrat možnost propojení startupu na mezinárodní úrovni s open bankingem Société Générale. S Philippem Perretem, šéfem Komerční pojišťovny – Insurance Global, jsme zase detailně prošli koncept Mutumutu v souvislosti s potenciální expanzí startupu po Evropě,“ uzavírá David Bystrzycki, spoluzakladatel Mutumutu.

Zdroj: TZ Mutumutu

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz