Chatbot Karel Klostermann – váš průvodce Šumavou

 Chatbot Karel Klostermann – váš průvodce Šumavou

Moderní způsob, jak pomocí mediální sféry poznat pohoří Šumavy. Za touto novinkou na našem trhu stojí čtyři mladí muži, z nichž jeden nám tento projekt, vítězný v T-Mobile Rozjezdech pro Jihočeský kraj, představil.

O čem váš projekt je?
Chatbot Karel Klostermann je digitální průvodce, který si s návštěvníky píše na platformě Messenger stejně, jako si lidé píší mezi sebou. Chatbot Karel Klostermann je zkrátka návštěvníkův kamarád, který mu ukáže zajímavá šumavská místa a zábavným formátem ho provede Šumavou.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Na projektu pracujeme celkem čtyři – Sam Jirouš, Jan Švejda, Lukáš Rasocha a já, Dominik Předota. Společně se snažíme změnit způsob, jakým návštěvníci Šumavy získávají informace o místní fauně, flóře a zajímavých místech.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Chtěli jsme na Šumavu přinést projekt, jenž by návštěvníkům umožňoval získat informace o tipech na výlety prostřednictvím zajímavého média, které s nimi zůstane v kontaktu i po jejich odjezdu z regionu. Mobilní aplikaci si uživatelé po odjezdu z regionu odinstalují – chatbot zůstane v jejich komunikační aplikaci (Messenger), přes níž uživatelé komunikují se svými přáteli, nadále.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Formulovat informace do chatbot formátu, do formátu komunikace, dialogu mezi chatbotem, Karlem Klostermannem a uživatelem.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Prozkoumávat nové možnosti zapojení technologií a hledat inovativní přístup pro danou oblast. S chatbotem si troufám tvrdit, že jsme předběhli dobu – lidé v České republice si na tento způsob komunikace stále zvykají. Jsme ale přesvědčeni, že budoucnost šíření informací leží ve formě zábavného dialogu, například prostřednictvím chatbota, případbě voicebota (chatbota ovládaného hlasem).

Na čem pracujete teď?
Pracujeme na implementaci chatbotů do jiných odvětví, ve kterých vidíme velký potenciál. Expandujeme do zahraničí, konkrétně Německa, kde aktuálně vyvíjíme jednoho chatbota.

Naším cílem je vždy vytvořit unikátní vztah mezi danou značkou a konkrétním uživatelem prostřednictvím vysoce personalizované komunikace. Díky tomuto přístupu věříme, že si naši chatboti získají uživatele a konverzace s nimi jim poskytne nejen cenné informace, ale také zábavu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: archiv Chatbot K. K.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz