CLS Deal získal přes P2B portál finGOOD úvěr již měsíc před termínem. Zájem investorů byl o 15 procent vyšší

 CLS Deal získal přes P2B portál finGOOD úvěr již měsíc před termínem. Zájem investorů byl o 15 procent vyšší

Zlínská firma CLS Deal podnikatele Petra Stehlíka se rozhodla získat úvěr pro další rozvoj prostřednictvím P2B portálu finGOOD, a to ve výši 840 000 korun. Fingoodové ´dveře´ tohoto projektu se pro investory otevřely 16. února 2018 a cílová částka se měla vybrat do konce dubna. Do 22. 3. přesáhl zájem investorů cílovou částku o 15 procent, firma tak získala požadovaných 840 000 korun, ale investoři ji nabízeli až 966 000 korun. Letos platforma finGOOD plánuje masivní růst. Právě zájem investorů je hlavním hnacím motorem ambiciózních plánů, jež si finGOOD pro rok 2018 vytyčil.

„Zatím rekordní zájem jsme měli při investici do společnosti KPS Automobile. Na požadovanou částku 1,3 milionu se složilo 43 investorů během jediné hodiny. V roce 2017 jsme na téměř desítce projektů vyzkoušeli, že je obchodní model funkční, a letos plánujeme masivní expanzi. Výrazně jsme posílili obchodní tým a naším cílem je investičních příležitostí vypsat řádově více,“ říká Marek Galetka, spoluzakladatel společnosti Fingood.

V České republice jedinečná platforma finGOOD umožňuje fyzickým osobám i firmám prostřednictvím tzv. peer-to-business půjček investovat do českého průmyslu a zajímavým způsobem zhodnotit své prostředky. Podniky na druhé straně získávají díky platformě finGOOD nebankovní zdroje financí. Mezi nejznámější společnosti, které již tento způsob financování vyzkoušely, patří ELTON hodinářská, výrobce tradičních hodinek Prim, a společnost ALEA Sportswear, známý výrobce sportovních dresů.

Společnost CLS Deal, která již má prostředky na svůj další rozvoj prostřednictvím platformy finGOOD zajištěné, provozuje internetový e-shop www.xenony-zlin.cz působící na celém území České republiky. V nabídce e-shopu je vedle xenonových a LED světel především spektrum spalovacích a elektrických skútrů CLS a elektrických motocyklů ZERO.

„Zabýváme se zejména dovozem skútrů, které pro nás vyrábí několik továren v zahraničí. U většiny modelů jde o výrobu na základě našich vlastních specifikací a úprav. Prodeje probíhají převážně skrze e-shop, kdy zákazníkovi skútr či motorku přivezeme až před dům, stroj mu představíme a předáme. Peníze získané skrze finGOOD využijeme k navázání spolupráce s novým dodavatelem a rozšíření naší nabídky minimálně o tři nové modely,“ vysvětluje své plány Petr Stehlík, majitel firmy CLS Deal.

Zdroj: TZ Fingood

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz