Connect Visions to Solutions pomůže nápadům v oblasti inteligentní infrastruktury

 Connect Visions to Solutions pomůže nápadům v oblasti inteligentní infrastruktury

Mezinárodní startupová soutěž Connect Visions to Solutions vstupuje do třetího ročníku. Vedle startupů propojí s globálními firmami nově i studenty. Tématem soutěže pořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK) jsou inovativní řešení v oblasti inteligentní infrastruktury. Finalisté získají přímý postup do užšího výběru předního akcelerátoru Techstars Berlin, na vítěze čeká finanční odměna 4000 eur.

„Už třetím rokem úspěšně propojujeme velké mezinárodní firmy s inovátory z řad startupů a společně posouváme kupředu digitální infrastrukturu. Letos vůbec poprvé v soutěži dáváme šanci také studentům. Právě ti jsou nevyčerpatelným zdrojem novátorských a neotřelých nápadů,“ přiblížil záměr soutěže výkonný člen představenstva ČNOPK Bernard Bauer.

Partnery letošního ročníku jsou firmy ČSOB, E.on, PRE, Škoda Auto a T-Mobile. Každá z nich vypsala stěžejní témata, pro něž mají účastníci soutěže navrhnout řešení. V hledáčku jsou nové technologie, služby i obchodní modely mimo jiné v oblastech smart mobility, energetický management nebo internet věcí. ČNOPK tak inovátorům připraví půdu pro to, aby navázali spolupráci s klíčovými hráči na trhu, a to bez ohledu na umístění v soutěži.

Vítězové soutěže budou vyhlášeni 27. listopadu na Winners‘ Night v Praze. Všech pět finalistů poputuje přímo do užšího výběru akcelerátorského programu berlínské pobočky Techstars, který celosvětově patří mezi top 3 podnikatelské akcelerátory. Celkový vítěz si odnese finanční odměnu 4000 eur.

Soutěž Connect Visions to Solutions probíhá v rámci TopTématu „Inteligentní infrastruktura“ Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Pod záštitou ČNOPK hledají významné mezinárodní firmy, startupy, města a obce nové nápady a technologie a společně utvářejí digitální strukturu budoucnosti. Startupy a studenti z celého světa se mohou hlásit do 30. září.

Zdroj: TZ ČNOPK

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz