Díky aplikaci Dobrey lidé vaří lidem

Dobrey je mobilní aplikace zabývající se stravováním, která má vtipný počátek. Než ji sami vyzkoušíte, přečtěte si rozhovor s jejím zakladatelem a momentálně jediným představitelem, Martinem Svátkem.

O čem váš projekt je?
Dobrey je mobilní aplikace, o které ve stručnosti říkám, že to je takové AirBnB v oblasti stravování. A za čím se vlastně ženu? Jednoduše chci, aby lidé mohli vařit lidem. Já osobně miluji představou toho, že bych si spíše dal večeři od souseda, party přátel z vedlejší ulice či babičky od naproti, nežli jít do restaurace jako obvykle. Tímto počinem chci nejenom otevřít svět domácích kuchyní, ale také vnést do společnosti o něco více té „lidskosti“ spojené se zážitkem.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Kdybych měl všechny lidi, kteří mi pomáhají, vyjmenovat, tak bych určitě na někoho zapomněl. Těch lidí jsou desítky. Spousta mých kamarádů, jimž za to moc děkuji, protože bez jejich rad, snah a připomínek by to prostě nešlo. Jsou to ale i mentoři, které jsem poznal v podnikatelském inkubátoru Point One, kde jsem s projektem zapojen. Parťáka jako takového však přímo ve firmě nemám, jediným majitelem společnosti Dobrey jsem já.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišel?
Je to docela srandovní příběh. Šel jsem jednou domů z tréninku a v bytě pod námi něco krásně vonělo přes dveře. Já jsem tak čmuchal a měl jsem sto chutí zaklepat, zda by náhodou něco nezbylo i pro mě. To jsem však neudělal, ale začal jsem přemýšlet, jak z té sousedky to jídlo příště dostat.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Asi samotný začátek, kdy jsem začal vymýšlet, jak by se to technicky dalo uchopit. Dost času jsem si vyměňoval emaily s právníkem a hygienistkou, jestli by se taková věc vůbec dala legálně zrealizovat. Pak vyvstaly názory, zda si vůbec dokážu představit, že bych se šel najíst k úplně cizímu člověku domů. A mně nezbývalo nic jiného, než to prostě vyzkoušet a k tomu prvnímu cizímu člověku na jídlo zajít. Byl to úžasný začátek a já na tuto paní Ivanku moc rád vzpomínám.

Co byste doporučil ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Vnímejte své okolí a naslouchejte mu. Kritika sice bolí, ale právě ta vás nejvíce posune kupředu.

Na čem pracujete teď?
Pracuji ve dvou rovinách. První je vymýšlení taktiky, jak z této prvotní verze aplikace vytvořím opravdu „dokonalý svět jídla“. Mám nyní ohromné množství podnětů od uživatelů, kam to celé můžu posunout, ale naším úkolem je najít ty nejlepší z nich a přitom zachovat onu původní vizi, kterou si lidé zamilovali. Druhá rovina je rozhlížení se po investorovi, který by mi vše pomohl posunout rychle kupředu a ve kterém bych chtěl opravdu najít svého parťáka a oporu.
Pokud vás nejen aplikace, ale i samotná myšlenka zaujala a rádi byste jí nějak pomohli, můžete ZDE vyplnit dotazník a třeba i díky Vám se tento svět jídla posune zas o kousek dál.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Fotot: Total

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz