Diváci AppParade ocenili řešení chytrých cyklistických přileb Livall s aplikací LivallRiding

 Diváci AppParade ocenili řešení chytrých cyklistických přileb Livall s aplikací LivallRiding

Diváci přehlídky nejzajímavějších aplikací AppParade, která proběhla tento týden v kině Oko, ocenili na druhém místě řešení chytré cyklistické přilby Livall ve spojení s praktickou aplikací LivallRiding, která přivolá mimo jiné pomoc v případě vážné nehody. První místo získala na AppParade česká aplikace Tichá Linka, která nabízí nepřetržité tlumočnické služby pro neslyšící.

AppParade je zavedená přehlídka domácí tvorby v oblasti aplikací pro přenosná komunikační zařízení – mobilní telefony a tablety. Letošního ročníku se zúčastnily také dvě vybrané aplikace původem ze zahraničí, jejichž lokalizaci do češtiny zajišťují místní týmy spjaté s dovozci. Jednou z nich byla aplikace LivallRiding, jež je určena pro chytré cyklistické přilby Livall, a kterou diváci v pražském kině OKO ocenili v přímém hlasování na základě prezentací druhým místem.

Přilby Livall samy o sobě nabízejí kromě samozřejmé ochrany hlavy také vestavěné zadní světlo a ukazatele směru, které se spouštějí dálkovým ovladačem z řídítek kola. Zároveň mají vestavěné reproduktory, které umožňují poslech hudby z telefonu prostřednictvím Bluetooth, aniž by měl cyklista omezeny sluchové vjemy okolní dopravy sluchátky. Reproduktory v kombinaci s vestavěným mikrofonem lze využít také jako handsfree pro telefonní hovory.

Aplikace LivallRiding pak rozšiřuje možnosti přilby ještě dále – s využitím GPS modulu telefonu plní plnohodnotnou funkci cyklo počítače, poslouží jako navigace s viditelným výškovým profilem cesty, a handsfree je možné použít i jako Bluetooth vysílačku mezi spolu jedoucími cyklisty. Pro snadné ovládání a viditelnost údajů je k dispozici také samostatně prodejný, bytelný držák telefonu s vestavěnou powebankou. Velmi praktickou funkcí aplikace v případě nouze je také komunikace s otřesovým čidlem v přilbě. Pokud dojde k nehodě, aplikace spustí 90 vteřinové odpočítávání. V případě, kdy je cyklista v bezvědomí a odpočítávání nezastaví, vyšle telefon nouzové zprávy s přesným určením místa nehody předem definovaným kontaktům.
Dovozce chytrých cyklistických přileb Livall, společnost Satomar, aktuálně zajišťuje plnou lokalizaci aplikace LivallRiding. Finální česká podoba se očekává během června.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz