Diváci AppParade ocenili řešení chytrých cyklistických přileb Livall s aplikací LivallRiding

 Diváci AppParade ocenili řešení chytrých cyklistických přileb Livall s aplikací LivallRiding

Diváci přehlídky nejzajímavějších aplikací AppParade, která proběhla tento týden v kině Oko, ocenili na druhém místě řešení chytré cyklistické přilby Livall ve spojení s praktickou aplikací LivallRiding, která přivolá mimo jiné pomoc v případě vážné nehody. První místo získala na AppParade česká aplikace Tichá Linka, která nabízí nepřetržité tlumočnické služby pro neslyšící.

AppParade je zavedená přehlídka domácí tvorby v oblasti aplikací pro přenosná komunikační zařízení – mobilní telefony a tablety. Letošního ročníku se zúčastnily také dvě vybrané aplikace původem ze zahraničí, jejichž lokalizaci do češtiny zajišťují místní týmy spjaté s dovozci. Jednou z nich byla aplikace LivallRiding, jež je určena pro chytré cyklistické přilby Livall, a kterou diváci v pražském kině OKO ocenili v přímém hlasování na základě prezentací druhým místem.

Přilby Livall samy o sobě nabízejí kromě samozřejmé ochrany hlavy také vestavěné zadní světlo a ukazatele směru, které se spouštějí dálkovým ovladačem z řídítek kola. Zároveň mají vestavěné reproduktory, které umožňují poslech hudby z telefonu prostřednictvím Bluetooth, aniž by měl cyklista omezeny sluchové vjemy okolní dopravy sluchátky. Reproduktory v kombinaci s vestavěným mikrofonem lze využít také jako handsfree pro telefonní hovory.

Aplikace LivallRiding pak rozšiřuje možnosti přilby ještě dále – s využitím GPS modulu telefonu plní plnohodnotnou funkci cyklo počítače, poslouží jako navigace s viditelným výškovým profilem cesty, a handsfree je možné použít i jako Bluetooth vysílačku mezi spolu jedoucími cyklisty. Pro snadné ovládání a viditelnost údajů je k dispozici také samostatně prodejný, bytelný držák telefonu s vestavěnou powebankou. Velmi praktickou funkcí aplikace v případě nouze je také komunikace s otřesovým čidlem v přilbě. Pokud dojde k nehodě, aplikace spustí 90 vteřinové odpočítávání. V případě, kdy je cyklista v bezvědomí a odpočítávání nezastaví, vyšle telefon nouzové zprávy s přesným určením místa nehody předem definovaným kontaktům.
Dovozce chytrých cyklistických přileb Livall, společnost Satomar, aktuálně zajišťuje plnou lokalizaci aplikace LivallRiding. Finální česká podoba se očekává během června.

Články, které by Vás mohli zajímat

Zanechte odpověď

MámNapad.cz