EBUU přináší komplexní servis pro maminky

 EBUU přináší komplexní servis pro maminky

Nastávající i čerstvé maminky určitě znají starosti vystávající z pořizování dětského oblečení. Neustále musí nakupovat nové oblečky a pak je tu také otázka, co s tím, z čeho už dítě vyrostlo? S nápadem, jak se tomuto kolotoči vyhnout a ulehčit si život, přišla Kristýna Farkašová, zakladatelka Ebuu a samozřejmě také maminka.

O čem váš projekt je?
EBUU je o pomoci. O pomoci, která má několik úrovní. V první řadě si u něj rodiny mohou pronajmout celou, nebo částečnou garderobu pro své miminko. Usnadní jim to běhání po obchodech a shánění kvalitního oblečení, porovnávání cen atd. Poradí, co všechno maminky potřebují jako základní výbavu pro miminko.
Maminkám, co přijdou z porodnice a zjistí, že mají moc malé/velké oblečení, doručí adekvátní velikost. A až z toho ratolest vyroste, nemusí mít starosti, jak oblečení prodat, kde ho uschovat a podobně. Jednoduše ho zabalí a pošlou zpátky.
Na konci top estetického života oblečení ho EBUU daruje tam, kde je potřebné – maminkám samoživitelkám, maminkám v uprchlických táborech, dětem v kojeneckých ústavech, porodnicích a všude možně, kde je o něj zájem. Díky sdílení oblečení se totiž ušetří až 80 % nákladů, které jsou potřeba na jeho výrobu.

TIP: Podívejte se na článek: Porodím bez problémů?

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Do týmu patřím jen já. EBUU jsem vymyslela a zatím v rámci jeho chodu dělám téměř všechno. Pomáhá mi ale řada šikovných a specializovaných přátel.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišla?
Zrození EBUU – půjčovny s dětským oblečením vlastně proběhlo ve dvou vlnách. V té první jsem ve tři ráno při přebalování tříměsíčního miminka zatoužila po službě, která mi dodá adekvátní velikost dětského oblečení a tu odrostlou si převezme zase zpátky. V prvním roce totiž musíte zhruba šestkrát do obchodu shánět vše potřebné. Druhý moment, který za nápadem půjčovny stál, bylo zjištění, že podobná služba v zahraničí opravdu existuje.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Pro mámu s malým miminkem a babičkami stovky kilometrů daleko pro mě bylo nejtěžší získat čas na realizaci celého projektu. Taky ta příprava trvala přesně rok.

Co byste doporučila ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Mít vizi, víru a drive. Nebát se zeptat se (kohokoliv a na cokoliv) a taky si to předem pořádně propočítat.

Na čem pracujete teď?
Momentálně se snažím zjednodušit procesy, které by zákazníkovi daly ještě větší komfort.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Lenka Kovaříková

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz