Echo pomáhá pátrat po pohřešovaných

 Echo pomáhá pátrat po pohřešovaných

Tým aplikace Echo přichází s řešením, které urychlí přenos informací o hledaném pohřešovaném chlapci či dívce a zapojí tak do pátrání širokou veřejnost již od prvních hodin po zmizení. Aplikace vzniká ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra v rámci startupového programu Laboratoř Nadace Vodafone.

Rychlost přenosu informace je nejdůležitější. S každou další hodinou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. Než se informace dostane do médií a k široké veřejnosti, může být dítě i stovky kilometrů daleko. Mobilní aplikace Echo vyvíjí tým složený i z policistů, do pátrání od samého začátku zapojí širokou veřejnost.

„Aplikace Echo bude přímo propojena s policejní evidencí pohřešovaných dětí. V momentě, kdy do ní policie přidá záznam, upozorní aplikace své uživatele o konkrétním případu ztraceného dítěte, včetně popisu a fotky,“ popisuje kriminalista Petr Bureš, který se na vývoji aplikace podílí.

Uživatel pak bude moci jedním stisknutím Policii kontaktovat. Aplikace bude určená nejen pro policisty, ale bude rovněž bezplatně dostupná i široké veřejnosti. Tím se šance na včasné nalezení dítěte ještě zvýší.

„Do takové situace se bohužel může dostat každý rodič. Proto si myslíme, že taková aplikace je potřeba. Technologie to umožňují. A když se propojí s policejním systémem, může zachránit životy. Věříme, že Aplikace Echo přispěje k tomu, aby dětí, které se ztratí a nikdy nenajdou, bylo co nejméně,“ říká Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Tým Echo vyvíjí aplikaci v úzké spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra. „Spolupráci s neziskovou organizací Aplikace Echo považujeme nejenom za přínosnou, ale i nezbytnou v rámci aktivního naplňování klíčových aspektů Národního koordinačního mechanismu pátrání po pohřešovaných dětech,“ upřesňuje Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality, Ministerstvo vnitra.

Zdroj: TZ Nadace Vodafone

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz