Friendly Place je novinka v oblasti bezobalových produktů

 Friendly Place je novinka v oblasti bezobalových produktů

Nákup bezobalových produktů z oblasti potravin už určitě znáte. Teď ale v Brně vznikl bezobalový obchod s nabídkou kosmetiky. A jeho zakladatelky současně pustily do světa knihy.

O čem váš projekt je?
Náš projekt Friendly Place je místem jednoduše přátelským k nám i k naší planetě. Jedná se o bezobalový obchod, kde si na váhu nakoupíte přírodní kosmetiku a drogerii a také suroviny pro domácí výrobu kosmetiky. Kromě bezobalovosti je pro nás důležitá i lokálnost, takže náš sortiment je z 99 % poskládán z produktů od českých výrobců.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Náš tým tvoří kromě mě moje máma, se kterou už dlouho podnikáme s výrobu zdravých dortů, kamarádka Iva Strnadová, která točí dokumenty a také vyrábí živé přírodní šperky, a v neposlední řadě můj manžel Petr, jenž nám pomáhá realizovat vše, co se zdá nereálné.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišly?
Snížit produkci odpadu a používání jednorázových obalů nám přijde jako velmi důležitá věc a lokální přírodní kosmetika nás zajímá a baví, tak jsme to prostě spojili dohromady.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Určitě komunikace s úřady, kde bylo opravdu náročné domluvit se na podmínkách takového provozu. A pak také úpravy prostor právě dle požadavků hygieny. Bylo to finančně i časově těžší, než jsme čekali, ale naštěstí nás podpořila rodina i přátelé.

Co byste doporučily ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Aby je neopustilo nadšení a víra, že to má smysl. Bez toho to nejde, ani kdybyste měli miliony.

Na čem pracujete teď?
Stále Friendly Place vylepšujeme, rozšiřujeme sortiment a chceme postupně vypustit do světa i vlastní značku přírodní kosmetiky. Také nám teď vyšla kniha Bez obalu, která je právě o snižování produkce odpadu, a z toho máme velkou radost.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů a čtenářů vaší knihy.

Foto: archiv Friendly Place

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz