Geekshop: Vždycky jsme milovali seriály, a tak jsme si založili e-shop

 Geekshop: Vždycky jsme milovali seriály, a tak jsme si založili e-shop

Na Geekshop, e-shop s pestrými potištěnými tričky, jste již určitě narazili. Majitelů e-shopu jsme se zeptali, jak celý projekt vzniknul. Na dotazy odpovídala Vlaďka Dittrichová.

O čem Geekshop je a čím se liší od ostatních e-shopů?

Geekshop se snaží udělat revoluci na trhu s licencovaným zbožím. Jako jedni z mála držitelů licence na světě, zboží vyrábíme a zároveň prodáváme. Českému trhu se snažíme vysvětlit proč je dobré kupovat značkové věci a ne padělky, což je u seriálové tématiky dost velký problém. Všechny designy přizpůsobuje českému trhu, proto jsou i naše trička odlišná od jiných licencovaných trik, které vychází v podstatě ze stejných manuálů.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Naše firma je malá, celkem pět lidí, dva co-foundeři :), jeden člověk starající se o sklad, jeden na marketing a účetní. Ve vánoční sezóně samozřejmě brigádníci.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Vždycky jsme milovali seriály a na českém trhu tyto věci chyběly. Bohužel se na internetu začalo prodávat spousta padělků, což se nám nelíbilo a chtěli jsem jít cestou oficiálního obchodu, což se nám po dlouhém vyjednávání podařilo 🙂

Co bylo při přípravě projektu unejtěžší?

Nejtěžší bylo získat licenci na výrobu triček. Byli jsme první v Evropě, kdo žádal o licenci na seriál TBBT, takže s tím bylo spoustu komplikací a 3/4 roční vyjednávání.

Co byste doporučili ostatní, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Tvrdě pracovat a jít si za svým a pokud projekt opravdu dlouhodobě nefunguje, ukončit ho, dokud je čas a vrhnout se na něco nového.

Jaké novinky zákazníkům přinášíte teď?

Neustále rozšiřujeme sortiment a přinášíme nové seriály. Momentálně připravujeme trička k seriálu Simpsonovi a Přátelé.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz