HackPrague, největší hackathon v ČR, přiveze experta na umělou inteligenci z Facebooku

 HackPrague, největší hackathon v ČR, přiveze experta na umělou inteligenci z Facebooku

Již podruhé se v Praze sejde na 150 mezinárodních IT specialistů v rámci HackPrague, největšího hackathonu v České republice. Koncem června budou v Novoměstské radnici účastníci vymýšlet inovace v oborech umělé inteligence, internetu věcí a blockchainu. Pomáhat jim a mentorovat bude například Tomáš Mikolov, přední odborník na oblast AI působící ve Facebook AI Research nebo Dite Gashi s více než 6letými zkušenostmi ve vývoji blockchainu.

„Úspěšný první ročník HackPrague potvrdil, že Praha může hostit hackathon světové kvality. Svou velikostí jde v kontextu střední Evropy o unikátní akci, letos ve vyjímečných prostorách Novoměstské radnice. Oproti loňskému roku jsme navíc definovali tři obory, na které se budeme soustředit, a to umělou inteligenci, internet věcí a blockchain. Sami jsme zvědaví, s jakými nápady účastníci přijdou,“ uvedl Michal Jirků, hlavní organizátor akce.

Ve snažení bude účastníkům pomáhat například Tomáš Mikolov, přední odborník na oblast AI pracující ve Facebook AI Research a se zkušenostmi z Google Brain teamu, kde vyvíjel projekt word2vec (pomáhající umělé inteligenci pochopit a rozpoznat, v jakém kontextu se vyskytují slova). Doplní jej Dite Gashi pracující ve Desissio a Blocknify s více než 6letým působením v oblasti vývoje blockchainu. O svoje know-how se pak dále podělí například Cédric Maloux, ředitel nejstaršího akcelerátoru ve střední Evropě StartupYardu.

HackPrague se bude konat 23. a 24.6. 2018 v pražské Novoměstské radnici. Slavnostní vyhlášení výsledků společně s přednáškami o budoucnosti umělé inteligence, blockchainu a internetů věcí včetně prezentací 9 nejlepších projektů, které na hackathonu vzniknou, proběhne v neděli 24.6. od 16:00. Protože je akce otevřena i zájemcům ze zahraničí, bude probíhat v angličtině.

Nejdůležitější kritéria při výběru 150 účastníků byly jejich předešlé projekty, zkušenosti a nadšení. Hlavní výhrou je 35 000 korun, vítězi jednotlivých kategorii obdrží 15 000 korun a další sponzorské dary. Partner hackathonu StartupYard zároveň pěti týmům nabídne možnost získat investici 30 000 eur (775 000 korun) a možnost tříměsíční akcelerace na podzim letošního roku.

Zdroj: TZ HackPrague

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz