Hlastujte pro nejlepší projekt letošní Social Impact Award

 Hlastujte pro nejlepší projekt letošní Social Impact Award

Social Impact Award vstupuje do své další fáze, a tou je veřejné hlasování, které probíhá od 3. do 25. září na webových stránkách programu. Jméno týmu, který získá cenu veřejnosti, stejně jako dalších tří projektů, které obdrží cenu poroty, bude zveřejněno na slavnostním vyhlášení 4. října.

Social Impact Award je akcelerační program pro mladé, jehož cílem je podpořit rozvoj společensky prospěšného podnikání. “V letošním roce se do SIA v České republice přihlásilo více než 21 týmů, z nichž odborná porota v květnu vybrala 9 projektů, které postoupily a získaly tak možnost posunout svůj nápad raketovou rychlostí dopředu. „Přes 3 měsíce pracovali na rozjezdu svého projektu pod vedením konzultanta PwC a ve spolupráci s experty z různých oblastí podnikání. Kromě toho se účastnili řady odborných workshopů, “ říká Kateřina Boušková, koordinátorka Social Impact Award v České republice. Týmy se tak zdokonalily ve všech oblastech podnikání – projektovém řízení, nastavení byznys modelu, marketingu, komunikaci, finančnímu řízení, právním aspektům společensky prospěšného podnikání a další.

Online veřejné hlasování je nedílnou součástí Social Impact Award a probíhá ve všech 30 zemích světa, kde akcelerátor v tomto roce běží. Díky krátkým videím natočeným samotnými účastníky má veřejnost možnost seznámit se s jednotlivými projekty a třem vybraným dát svým virtuálním hlasem najevo, že mu fandí. Veřejné hlasování probíhá od 3. do 25. září na webové stránce www.socialimpactaward.cz. Do hlasovacího prostředí se lze přihlásit pomocí facebookového, Google nebo twitterového účtu. Letos může veřejnost vybírat z videí těchto týmů: Herba Fabrica, M.Arter, Melogee, Nahaku, Společenská hra Olá, Rupert, Smeshbag, Tutory, Uptee. Veřejnost zároveň může také ohodnotit projekty i z ostatních 30 zemí, kde program Social Impact Award působí.

Nejoblíbenější projekt veřejného hlasování České republiky bude vyhlášen 4. října v budově České spořitelny v Rytířské ulici v Praze, stejně jako 3 nejlepší projekty, které vybere porota programu. Nově bude vyhlášena také Cena patrona programu, díky které vybraný projekt získá mediální podporu od společnosti Fundlift a Roklen24.cz.

Nejlepší týmy získají finanční hotovost ve výši 1 500 eur od Nadace České spořitelny, poukázky od Copy General na tiskové služby. Oceněné týmy se také zúčastní globálního summitu Social Impact Award v gruzínské Tbilisi, kde se potkají s výherci z ostatních zemí.

Zdroj: TZ SIA

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz