Hledáš nápad? Založ si jazykovou školu s ověřeným know-how

Vybudování úspěšné jazykové školy není v dnešní době vůbec jednoduché. Na trhu je spousta škol, které bojují o své místo. Jedním ze způsobů jak zvýšit pravděpodobnost úspěchu je pustit se do podnikání s osvědčeným konceptem. Nemusíte budovat firmu metodou pokus omyl, ale dostanete návod jak podnikat, odlišit se a být na trhu úspěšný.

Chtěli bychom vám představit úspěšný franchise systém Empire s osvědčenými licencovanými produkty. V tomto systému si můžete zvolit, jestli si koupíte plnohodnotnou franchise licenci a budete používat i značku Empire, nebo si koupíte jenom licenci na produkty a podnikáte pod vlastní značkou. Můžete tak nové produkty zařadit do existující firmy.

V čem je metoda výuky Empire jiná?
Při výuce používáme metodu, která spolu s dalším know-how vytváří jedinečné, dynamické a efektivní hodiny. Je to vlastně řízená konverzace, při které nutíme studenty do odpovědí rychle a bez přemýšlení. Jde o to, že nechceme, aby si věty v duchu překládali, ale aby jim automaticky naskakovaly správné konstrukce a slovíčka. Studenti naše kurzy angličtiny oceňují, protože hodně mluví a hlavně vidí výsledky. Hodiny jsou živé, dynamické, zábavné a díky tomu se klienti mnohem rychleji učí.

Výuka spočívá v simulaci cizojazyčného prostředí, v kterém jsou studenti již od první hodiny „nuceni“ komunikovat mnohem častěji než při tradičních vyučovacích metodách. Jde o přirozený způsob osvojování cizího jazyka – mluvením. Díky konverzačnímu stylu hodin studenti ztrácejí strach z mluvení a získávají potřebné sebevědomí.
Metoda je založená na principech a systému, který je nutno dodržovat, aby správně fungoval. Proto naši partneři dostávají na začátku spolupráce intenzivní trénink a jsme jim i nadále k dispozici. Hlavně zpočátku mají noví partneři hodně otázek, takže jsme v úzkém spojení.

V čem je konkurenční výhoda podnikání s licencí od Empire?
Kromě jedinečné metody výuky dostává náš partner i know-how jak uspět na náročném trhu vzdělávání. Jaký přístup má zvolit, aby se odlišil, jaké další služby nabízet, aby prorazil jako dodavatel pro firmy.
Velmi důležití jsou ti praví a kvalitní lektoři. Proto máme podrobně propracovaný nábor, vstupní trénink, další vzdělávání lektorů a kariérní systém pro lektory.
Velmi významnou konkurenční výhodou je taky to, že naši partneři mají možnost nabízet i jiné vzdělávací produkty pro děti i dospělé. Empire už není jen jazyková škola. Pro partnery je podstatné to, že produkty, které na trh přinášíme, jsou novinky a odrážejí nové trendy ve vzdělávání ve světě. Společným jmenovatelem všech produktů je to, že vzdělávací program je nejenom praktický a zajímavý, ale hlavně je veden způsobem, který účastníka baví. V angličtině se používá pojem „edutainment“, teda spojení education a entertainment – vzdělávání a zábavy.
Empire přinese pro svoje partnery každý rok minimálně jeden nový produkt. Aktuálně je to vzdělávání pro děti v oborech jako fyzika, architektura, mechanika ve spojení s hrou. STEM vzdělávání (Science, Technology, Engineering, Mathematics) je považováno za klíčové pro budoucnost našich dětí, protože velmi rychle roste a bude růst počet pracovních pozic právě v oblasti STEM.

Jaký je licenční systém?
Celý licenční systém je velmi jednoduchý a přehledný. Partner zaplatí vstupní poplatek, za který dostane kompletní know-how k produktům a několikadenní školení k řízení školy. Získá všechny potřebné metodické materiály a know-how k náboru, výběru a tréninku lektorů. Samozřejmostí je územní ochrana, takže ve vašem městě budete jediný, kdo tyto produkty a služby poskytuje.

Standardem u franchisingu je, že partner poskytuje franchisorovi přístup do informačního systému, protože další poplatky platí jako % z tržeb. Toto ale u nás neplatí. Vaše účetnictví je jenom vaše věc. Nám platíte jenom nízký fixní roční licenční poplatek, za který získáváte právo poskytovat jedinečné produkty ve vašem regionu. Na oplátku od nás dostanete svého konzultanta, který je vám k dispozici pro jakékoliv dotazy. Tento vám poskytuje podporu po metodické i organizační stránce. Naším cílem je, aby franchisant byl úspěšný.

Jednou ročně organizujeme konferenci partnerských škol, kde můžou naši partneři načerpat nové informace od odborníků a sdílet své zkušenosti s jinými licenčními partnery. V podnikání tak díky licenční spolupráci nejste sami a máte se s kým poradit a vyměnit si zkušenosti.

Učebnice, které se používají ve výuce, není možné koupit volně na trhu. EMPIRE zastřešuje i logistiku a distribuci všech licencovaných učebních materiálů.

Kdo je vlastně EMPIRE?
Jazyková škola Empire vznikla v roku 2004. Chtěli jsme na trh přinést nový způsob výuky jazyků, který bude efektivnější než klasická výuka. Díky nové metodě škola rychle rostla a brzy jsme otevřeli pobočky v Košicích a v Praze. Od roku 2009 vlastníme exkluzivní licenci na Direct Method pro 12 zemí střední Evropy a momentálně zastřešujeme síť téměř 60 partnerských škol v ČR a SR.

Adela Masaryková, manažerka pobočky Empire v Praze

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz