HR platforma Trainees pomáhá vysokoškolákům najít si pracovní uplatnění

 HR platforma Trainees pomáhá vysokoškolákům najít si pracovní uplatnění

photo: Lukas Neasi

Projekt Trainees se těší oblibě u vysokoškolských studentů. Zaměřuje se na pracovní trh studentů a čerstvým absolventů VŠ. Mladým lidem představuje různé společnosti, či přímo nabízí konkrétní nabídky práce. Na otázky odpovídal David Dvořák.

O čem Váš projekt je?
Pomáháme studentům najít si po škole takovou práci, která je bude bavit a zároveň je profesně posune k dalším zajímavým pozicím v budoucnu. Obecně se věnujeme HR marketingu s cílovou skupinou studenti a absolventi vysokých škol do 30 let.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
V týmu je nás celkem 10 od mého společníka přes marketingové profíky až po IT kluky.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Během studia VŠ, kdy jsem se nemohl dostat k zajímavým nabídkám firem, protože se ne úplně šťastně prezentovali v online světě, a já proto musel dát hlavě na doporučení od kamarádů.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Tvorba webu.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nevzdávat se, pokud se jim na začátku nepodaří získat klienta nebo po sto padesáté předělají web, a stále to nebude ono. Z každé chyby se totiž člověk poučí, a pokud má vůli, tak to nakonec vyjde.

Na čem pracujete teď?
V roce 2017 jsme začali organizovat naše „Trainees meetUpy“. V kostce je to o tom, že chodíme na vysoké školy spolu s odborníky z nejrůznějších firem a bavíme se se studenty na konkrétní téma. Např. Smart City nebo Internet věci v praxi. Obecně technologická témata teď hodně frčí. Jsme rádi, když se můžeme se studenty potkat v off-line světě a sledovat jejich bezprostřední reakci přímo ve škole. V letošním roce chceme meetUpy organizovat ve větším množství, protože studenti si na nás zvykli a práce v terénu nás baví.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

FOTO: Lukáš Neasi

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz