Impact First pomůže dalším sociálním podnikům k větší finanční soběstačnosti

 Impact First pomůže dalším sociálním podnikům k větší finanční soběstačnosti

V pondělí 7. listopadu odstartovalo v pražském Impact Hubu další kolo akceleračního programu pro neziskové organizace a sociální podniky – Impact First. Třetího běhu tohoto programu se zúčastní 8 organizací, které během prvního dne prošly náročným výběrovým řízením.

Impact First je akcelerační program vytvořený na míru organizacím, které podnikají se sociálním přesahem. Jeho cílem je přispět k rozvoji těchto neziskových organizací a firem, naučit je využívat osvědčené postupy ze světa byznysu a ukázat jim cestu k trvalé udržitelnosti a větší finanční nezávislosti. Je založen na mezinárodních zkušenostech, které jasně ukazují, že je možné setřít hranice mezi neziskovým a komerčním světem.

„V rámci programu Impact First jednotlivé projekty získávají svého mentora, který s nimi jejich projekt konzultuje a vede je v dalších krocích, například jim pomáhá s identifikací silných a slabých stránek, vymezuje podnikatelskou příležitost nebo doporučuje dodatečné zdroje příjmů,“ říká Ondřej Zapletal, manažer programu sociálního bankovnictví České Spořitelny.

Na základě rozhodnutí poroty programu Impact First do třetího běhu postoupily tyto projekty:

Autonapůlprvní český carsharing,

Himalájský patron – projekt hnutí Brontosaurus zaměřený na podporu vzdělávání v Malém Tibetu,

Kavárna Požitky – fair trade pekárna a kavárna, která plánuje zaměstnávat lidi s mentálním postižením,

Strom života – mobilní hospic,

Mokoša – projekt zaměřený na mezigenerační setkávání žen,

NášUp – dílna na recyklované výrobky zaměstnávající lidi se zdravotním postižením,

Škola 21 – neformální vzdělávací platforma pro mladé lidi,

 

Zámek Omlenička – centrum péče o děti a vzdělávání v Jihočeském kraji.

Všechny soutěžící nyní čeká intenzivní čtyřměsíční práce. Pod vedením mentorů a expertů si vyzkouší metodu Human Center Design, Lean Canvas, naučí se nastavit fungující byznys model, připravit prototypy, testovat svoje aktivity na cílových skupinách, měřit dopad svých aktivit, atd.

Každý tým získává v rámci programu individuální odbornou podporu v hodnotě více než 50 000 Kč. Projekt, který během celého akcelerátoru dosáhne největšího růstu, pak kromě další podpory dostává také dar ve výši 50 000 Kč od České spořitelny.

Třetí běh projektu Impact First běží od 7. listopadu a nejlepší projekty tohoto akceleračního programu budou vyhlášeny na slavnostním zakončení soutěže, ve čtvrtek 30. března 2017 v Impact Hub Praha.

Zdroj: TZ Impact Hub

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz