Inovace kancelářských zařízení nemusí představovat vysoké náklady na novou tiskárnu

Ani inovátoři se neobejdou bez administrativy, tisku prezentací apod. Kancelářská technika Vás v inovacích může buď podpořit či zbrzdit. V tomto směru přitom nemusí platit rovnice, že drahé = dobré.


Demonstrovat si to pojďme na tiskárnách, resp. nákladech na jejich provoz. Níže uvedený graf ukazuje, že dražší tiskárny sice nabízí nižší náklady na tisk (částky představují náklady na černobílý tisk 1 strany o formátu A4 při 5% pokrytí). Rozdíl v částkách na tisk však není tak výrazný, aby se investice do dražší tiskárny vrátila v době do 3 let. U dražších zařízení si připlácíte za pokročilé funkce, jako jsou oboustranný podavač skeneru, vyšší rychlost tisku či vyšší maximální zatížení tiskárny (u levnějších zařízení počítejte s maximální měsíční výtěžností v řádu tisíců stránek, u dražších zařízení s výtěžností v řádu desítek tisíc stránek).

 

Graf průměrné ceny za tisk u zařízení v jednotlivých cenových kategoriích

Pozn. výše uvedené náklady vychází z ceny cartridge a tonerů do tiskáren webu Tisknulevne.cz

U zařízení v cenové relaci do 3 000 Kč mají velmi nízké náklady na tisk inkoustové tiskárny Hewlett Packard (i díky nízké ceně inkoustových náplní HP), v cenové relaci od 3 000 Kč do 5 000 Kč pak inkoustové tiskárny Canon. Náklady na tisk u těchto zařízení lze samozřejmě dále snížit koupí alternativních náplní pro tato zařízení.

Zdroj: PR článek

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz