JIC spojuje síly s EIT Digital

 JIC spojuje síly s EIT Digital

V konkurenci 23 inovačních center si evropská platforma pro digitální inovace vybrala pro spolupráci JIC. Nezávislý orgán EU tak bude moci pomocí JIC efektivněji pomáhat českým digitálním startupům.

„V posledních letech jižní Morava lákala globální technologické firmy, které si v metropoli otevíraly svá výzkumná centra. Teď se naopak čím dál více lokálních firem úspěšně vydává do zahraničí. S pomocí EIT Digital bude jejich cesta na evropský, ale posléze i světový trh snazší,” slibuje si od nového partnerství ředitel JIC Jiří Hudeček.
Díky spolupráci s programem EIT Digital získává JIC možnost spojit se s více než 130 partnery programu EIT Digital, mezi které patří přední nadnárodní společnosti, špičková výzkumná centra a nejlepší světové univerzity. Prostřednictvím programu EIT Digital získají podnikatelé a startupy rychlý přístup na širší evropský trh a k investorům. Praktická spolupráce se skládá ze vzájemné výměny zkušeností mezi startupy a pořádání společných akcí pro místní akcionáře.

„Na základě výzvy zapojit se do naší spolupracující sítě ARISE Europe jsme navázali partnerství se dvěma organizacemi, jmenovitě polským HardGamma a českým JIC. JIC je ohniskem inovací využívajícím silnou regionální průmyslovou základnu a zdroj IT talentů. Práce s nimi nám umožní identifikovat nejslibnější digitální startupy v regionu a uvést je do širší celoevropské sítě investorů a tržních příležitostí,” vysvětluje ředitel výzkumu EIT Digital Fabio Pianesi.

ARISE Europe je program EIT Digital, jehož smyslem je podporovat regionální růst v členských zemích Evropské unie, a to na základě spolupráce s předními místními podnikatelskými subjekty. Přihlášku do výběrového řízení pro partnerské firmy podalo třiadvacet subjektů z deseti zemí. Více informací o programu ARISE Europe najdete na webových stránkách.

Zdroj: TZ JIC

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz