Lerneo přichází s online vzděláváním ve filmové kvalitě

Začínající český projekt Lerneo přichází s novým konceptem online kurzů pro širokou veřejnost a sází na nejvýznamnější osobnosti ve svém oboru. Na rozdíl od jiných online vzdělávacích portálů slibuje kromě kurzů od známých profesionálů i špičkové filmové zpracování s využitím nejnáročnější techniky, kterou dnes filmaři používají pro natáčení reklam a celovečerních filmů. “Na každém kurzu pracuje po několik natáčecích dnů profesionální filmový štáb včetně režiséra, několika kameramanů, zvukařů a osvětlovačů.”

Zakladatel start-upu René Hradecký z mediální skupiny Bonafide očekává o kurzy velký zájem. “Online vzdělávání je na internetu v současnosti celosvětově jednou z nejrychleji se rozrůstajících služeb a je o ně stále větší zájem. Kvalita většiny portálů i samotných kurzů ale velmi kolísá. Většinou se jedná o otevřené platformy, na které se může registrovat kdokoliv a začít vyučovat téměř cokoliv. Provozovatelé jim zajistí výrobu, postprodukci a základní marketing a je na vyučujících, jak si dokáží své kurzy propagovat. Náš koncept je odlišný v tom, že nesázíme na širokou nabídku kurzů, ale upřednostňujeme jejich kvalitu. Lektory si pečlivě vybíráme a investujeme do profesionálního zpracování filmovou technikou.” Provozovatelé se netají tím, že se svým konceptem inspirovali v zahraničí. Podobný projekt, který se zaměřuje převážně na filmovou a uměleckou tvorbu, nedávno úspěšně spustili v americkém Hollywoodu. Ten od investičních fondů získal již podruhé kapitál a jejich celkové investice do startupu tak přesáhly 50 milionů dolarů.

Projekt Lerneo začíná se dvěma kurzy a do konce letošního roku plánuje spustit další. “Dlouho jsme rozmýšleli, se kterými tématy začneme. Cílíme na širokou veřejnost a chceme nabízet kurzy z oblastí, o které je největší zájem. Nejdříve jsme jednali s významnými osobnostmi z oblasti gastronomie, ale nakonec jsme se rozhodli, že toto téma budeme zpracovávat až v další fázi,” vysvětluje Hradecký. Producenti se v první fázi rozhodli pro kurz běhání s Milošem Škorpilem a fotografování s Tomášem Třeštíkem. “Stěžejními oblastmi pro Lerneo budou gastronomie, sport a životní styl. Cítíme, že běhání a fotografie jsou témata, která jsou v současnosti velmi atraktivní a Miloš Škorpil i Tomáš Třeštík jsou uznávanými osobnostmi, které mají co naučit,” dodává René Hradecký.

Ceny kurzů chtějí zakladatelé startupu nastavit tak, aby byly dostupné co nejširší veřejnosti. Budou se pohybovat v řádech stokorun a přístup ke kurzům mají mít účastníci neomezený. “Kurzy budou trvat zhruba dvě až tři hodiny a budou rozděleny do několika lekcí. Ke každé lekci bude mít účastník kurzu k dispozici ke stažení i textový materiál, ” doplňuje René Hradecký.

Zdroj: TZ Lerneo

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz