MacBook Battery Database: Česká firma Apps Dev Team vyvinula aplikaci, která hlídá stav a zdraví akumulátoru

Aplikace MacBook Battery Database je určená uživatelům notebooků MacBook, kteří chtějí jednoduše sledovat, jak na tom jejich baterie je. Na několik otázek k projektu jsme se zeptali Oldřicha Kotíka.

Službu MacBook Battery Database tvoří dvě části centrální úložiště a lokální monitor. Monitor je ve formě Dashboard Widgetu. Ten v pravidelných intervalech odesílá informace do centrálního úložiště. Aplikace pak umožňuje sledovat základní informace vašeho akumulátoru jako třeba počet nabíjecích cyklů, procentuální zdraví a dále méně důležité údaje, např. výrobní číslo, hardwarové číslo a verze firmwaru.Vedle toho zobrazuje graf vyjadřující zdraví baterie. Zajímavou funkcí grafu je i to, že je možné váš akumulátor porovnat se stejnými akumulátory ostatních uživatelů, takže získáte přehled, jak je na tom zdraví vašeho akumulátoru. Z dostupných hodnot dále MacBook Battery Database vypočítá předpokládanou dobu úmrtí akumulátoru. K tomuto výpočtu je však potřeba dostatečný počet měření. Reálnější výpočet je možné očekávat zhruba po dvacátém měření. Pod grafem najdete tipy, jak se o akumulátor starat, aby vydržel déle s co nejvyšší kapacitou. Jednou za 10 dní se zde objeví nový tip. Můžete si také nechat všechny tipy zaslat na svou e-mailovou adresu.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Tento projekt vymyslel a začal začal řešit jeden z našich kolegů před několika lety, kdy si chtěl oveřit, zda se Applem deklarovaná doba výdrže kapacity akumulátoru MacBooku v čase zakláda na pravdě. Projekt však nedokončil. Nám se nápad zalíbil, proto jsme jej dotáhli do publikovatelné podoby. Kdyby měl někdo ze čtenářů nápad, jak projekt vylepšit nebo rozšířit, budeme rádi za zpětnou vazbu. Pokud se nám navrhovaná zlepšení zalíbí, rádi je implementujeme.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Nejnáročnější bylo vytvořit průměrovací výpočty vycházející ze zaslaných dat widgetem na server. Tady tuto záležitost sledujeme a budeme ji dále vylepšovat.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

V zásadě je dobré tvořit projekty, které lidem ušetří čas nebo peníze. Čím dál důležitější je design, doporučuji zapracovat i na něm.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz