MAGICBOX: Inovativní tabule pro nejmenší děti umožňuje kolektivní učení

 MAGICBOX: Inovativní tabule pro nejmenší děti umožňuje kolektivní učení

Jak zapojit do učení děti, které nejsou zvyklé sedět v lavicích? MAGICBOX jim umožňuje učit se společně nad obrázkem promítaném přímo na zem. Tímto způsobem se učí interaktivně a hrou. K unikátnímu vynálezu jsme položili několik otázek jednateli společnosti panu Jaroslavu Veselému.

Jak byste představil MAGICBOX?

MAGICBOX je moderní interaktivní učební pomůcka se zvukem, určená hlavně pro nejmenší děti, které si stále ještě rády hrají na zemi a právě interaktivní projekce v tomto herním prostředí je pro ně nejpříjemnější a získá si ihned jejich pozornost. Daleko lépe pracují dohromady a tedy se i učí v kolektivu, dobře spolupracují na úkolech v kroužku přímo na ploše, na rozdíl od běžných interaktivních tabulí na zdi, kde jedince a jeho práci pozoruje celá třída. To třeba přináší problém dětem s mnoha DYSfunkcemi, autismem či jinými fyz. handicapy, kteří si i do vyššího věku raděj hrají, než se prezentují a pracují.
Obrovskou výhodou MAGICBOXU je snadná mobilita! Dále pak jednoduché SW programy, které jak děti samotné, tak i paní učitelky zvládají používat během několika minut. Bez nutnosti složitých kursů, které jsou většinou potřebné právě u inter. tabulí.
MAGICBOX má též možnost projekce i na onu zeď! V případě, že chce paní učitelka dětem pustit nějaký film či pohádku, kde není nutná interaktivita.
A jeden bonus na konec. Obraz při projekci na zdi je možno udělat mnohem větší, než je běžný rozměr tabulí, které se již nijak dál zvětšit nejdou.

MB_pic3

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Tým tvořila podstatná část celé firmy, ale vyzdvihl bych hlavně vývojové oddělení včetně designu od pana S. Vedrala či technické zkušenosti P. Hrbka. Marketing a propagace výrobku ležela na našem obchodním oddělení spolu s mojí maličkostí.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jak jsem již mnohokrát zmínil i jinde, vše začalo tím, že jsme specialisté na interaktivní výuku ve školách. Toto děláme přes 10 let převážně na základních, středních a vysokých školách. Před zhruba 2 lety jsme se rozhodli s interaktvními tabulemi / neboť jiná alternativa dosud téměř nebyla / uspět i v mateřských školách u nejmenších studentů. Na počátku září 2012 jsme jich proto se speciální nabídkou a výhodnou cenou oslovili na 5000 jak v Čechách tak i na Moravě. A popravdě téměř neuspěli. Neboť objednávek přišlo max. 5. Tedy mizivé promile…
V tu chvíli jsme se začali ptát sami sebe, má-li to význam jim tabule nabízet dál a nebo ne. První bylo správně. Začali jsme se ptát sami na to, co bychom měli udělat proto, aby si právě školky či první a druhé třídy základek od nás nějaké interaktivní pomůcky začaly kupovat? A vlastně u všech jsme postupně dostávali stejné odpovědi. Školkám vadily hlavně body, jež jsem zmínil v posledním odstavci výše. Takže jsme tyto připomínky upravili, jak si přály a nabídli jim naše převratné řešení! A po půl roce vývoje byl na světě model, který je tak úspěšný dodnes.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Prosadit vůbec myšlenku, že se dá u nás vymyslet něco jiného, než dodnes hojně používané interaktivní tabule a SW k nim! Následně pak marketing a přesvědčování lidí z úřadů a obcí, že náš nápad je průkopnická cesta opravdu tím správným směrem…
Dodnes jsme uskutečnili ke stovce prezentací MAGICBOXU na všech úrovních a odměnou za to máme již i uznání v podobě ceny GRAND PRIX na výstavě For Toys z loňského roku za nejpřínosnější českou dětskou hračku za rok 2013.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Vytrvalost, vytrvalost a stálý tah na bránu! Nenechat se odradit neúspěchem. Moje heslo zní, že uskutečnit lze vše, když v to člověk věří a je přesvědčen o tom, že to má smysl!

Magicbox

Na čem pracujete teď?
Bavíme-li se o MAGICBOXU, tak na ještě lepším designu, více mobilnější a lehčí verzi, mnoha doplňcích a hlavně vlastních SW použitelných pro MAGICBOX, ale i interaktivní tabule. Stejně tak usilovně pracujeme na exportu našeho nápadu za hranice republiky a s potěšením mohu konstatovat, že se nám to dobře daří.
Jinak naše firma pracuje na desítkách jiných projektů, které pak následně dobře slouží i dalším spokojeným zákazníkům!

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se MAGICBOXU daří.

Foto: Oldřich Malina

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz