Melonberry – „renesance“ šití

 Melonberry – „renesance“ šití

Lenka Matoušková se našla v šití a svou srdcovou záležitost chce předat i ostatním ženám. Jak všechno zvládá, co se skrývá pod názvem Melonberry a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru. A mimo jiné se tento projekt umístil na prvních příčkách T-mobile Rozjezdů.

O čem váš projekt je?
Melonberry je značka spodního prádla. Naše motto je „Pro Melouny i bobule“ a hlavním produktem je KIT, který si můžete zakoupit. V něm najdete vše potřebné k ušití braletky – podprsenky bez kostic. Cílem je usnadnit ženám práci při hledání materiálu a inspirovat mladé k znovuzasednutí k šicímu stroji a k tvorbě svého vlastního šatníku – u nás tedy spodního prádla. Na Instagramu máme hashtag #sijusmelonberry #nosimvlastnitvorbu.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Do mého týmu patřím jen já – Lenka. Všechno jsem to vymyslela a realizovala sama.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišla?
Ušila jsem si braletku na kurzu šití a protože jsem ji nikdy předtím nešila a vše zvládla, věřila jsem, že to dokáže každý. A potom, co složitě hledáte materiál a střih online a v kamenných obchodech, tak vás to přestane bavit a to jste ani nezačali. Chtěla jsem tento krok přeskočit
a dopřát ostatním holkám ten pocit, který jsem zažila já, když jsem držela první braletku v ruce – a tak vznikla braletková krabička.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Pro mě to byl střih – vymyslet střih pro všechny velikosti na míru. V dnešním světě internetu se k informacím/ materiálu dostanete lehce – načtete si vše potřebné a pak se do toho musíte pustit po hlavě, protože to nikdo jiný za vás nerozjede, netrvá to den ani měsíc. Je třeba trpělivosti a ono to přinese ovoce, zvlášť když jste v týmu sami.

Co byste doporučila ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Trpělivost, mít rád svůj produkt/službu, stanovit si cíle. Musíte ten nápad mít rádi, v prvé řadě nesmí jít o peníze, musí to být srdcovka. Napsat si, co potřebujete, kolik na to potřebujete, musíte mít cíl – já mám roční velký cíl a pak týdenní menší cíle – ty je třeba dodržovat. Nebýt nešťastní, že to hned nejde.

Na čem pracujete teď?
Zabývám se kolekcí na tento rok: sportovní podprsence na jógu a pole dance, tylové a bavlněné podprsence, kitu na kalhotky – je toho hodně. Navíc jsme se sestrou vymyslely nový projekt – plavkové kity. Sháníme dodavatele, vybíráme barvy a můžu říct, že je to prima nápad. Snažíme se ho rozjet do konce května a nebude to jen tak ledajaký kit, bude přímo na míru. Nechci prozrazovat víc, ale snad to stihneme, aby si holky mohly ušít svoje plavky a třeba v současné době i s rouškou stejné barvy, aby na koupáku zazářily, protože člověk nikdy neví, jak to všechno bude a je třeba být připraven za každé situace.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Lenka Matoušková

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz