Milan Šváb: Nápad vytvářet pro lidi zábavu jsem dostal v Americe

 Milan Šváb: Nápad vytvářet pro lidi zábavu jsem dostal v Americe

Věřili byste, že se někdo může živit chozením po rozjetých večírcích? Milan Šváb se inspiroval v zahraničí a založil si firmu, která pro své klienty pořádá různé párty, teambuildingy a večírky. K jeho podnikání jsme mu poližili pár otázek.

Čím se tvá společnost FunMio zabývá?

Děláme hotové firemní a privátní akce – párty. U nás si stačí vybrat druh akce a můžeš jet. To je naše velká výhoda. Máme celkem 4 produkty: Hummer limuzíny, privátní jety, vlaky, jachty nebo čluny. Typická struktura každé akce se skládá ze začátku například v hotelovém pokoji, jízdě, kdy se přepravujeme třeba s pomocí Hummeru a zakončení někde v klubu nebo na pláži.

Zákazníci typicky akce využívají pro večírky, teambuildingy, párty, odměny pro týmy – partnery, povýšení, narozeniny a rozlučky.

Jakým způsobem jsi na takový nápad přišel?

Začalo to v Miami. Dostal jsem se tam za pojistku za operaci kolene, kdy jsem přišel do agentury a zeptal se, kam za tyhle peníze mohu letět. Na Miami Beach jsem se seznámil s organizátory akcí v hotelech a limuzínách. Začal jsem jim tam tahat lidi a oni mě oslovili s nabídkou hlubší spolupráce. Zároveň jsem viděl, jak dochází k nasmlouvání partnerů a celému koloběhu. Dělal jsem párty na hotelových pokojích, v limuzínách, busech a u bázénů a chodil jako VIP do nejlepších klubů na světě. Bylo to jak z amerického filmu. Pak jsem se musel vrátit a dostudovat. Později jsem v rámci jiného projektu jednu modelovou akci hotel-limuzína-klub vyzkoušel v Praze a měla úspěch. Poté přišli první klienti z řad firem a už to běželo.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Uvědomit si, že z toho lze udělat plnohodnotné podnikání a vyzkoušet to. A vůbec, mentálně do toho dozrát a říct si, že to budu dělat.

Co bys doporučil ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Jakmile do toho nedáš sebe, budeš tuctovka. Takže nejdříve je třeba si uvědomit, co v životě chceš a co tě baví. Jestli se ten nápad s tímto slučuje, tak pak jít a fyzicky i duševně ten nápad realizovat, odpracovat a dotáhnout. Nápadů má každý tuny. Bez realizace to není nic. Stanov si, kam chceš dojít a směřuj k tomu, ono to půjde. Kreativita je klíč.

Na čem pracujete teď?

Ke konci léta se připravuje první Yacht párty na Vltavě v Praze na unikátní a u nás nejluxusnější 13m dlouhé jachtě. Stačí nás sledovat na Facebooku. Zároveň dotahujeme možnosti zviditelnění se na našich akcích pro různé partnery.

V září se spustí koncept veřejně přístupné Párty v hotelovém pokoji, v Hummer limuzíně a klubu – zejména pro cizince. Vylepšujeme stávající produkty a připravujeme se na předvánoční čas na firemní klientelu. V neposlední řadě hledáme další partnery na spolupráci (hotely, kluby, alkoholické spol. atd.) a společnosti, které chtějí naše akce zařadit jako odměny pro zaměstnance, týmy či partnery.

Foto: Jana Zvolánková

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz