Nadějné sociální inovace z Laboratoře Nadace Vodafone pokračují do akcelerace

 Nadějné sociální inovace z Laboratoře Nadace Vodafone pokračují do akcelerace

Laboratoř Nadace Vodafone se již druhým rokem připojuje ke Startup Europe Week (SEW). Kterých 5 projektů postoupilo z inkubační do akcelerační fáze?

Evropský týden startupů (SEW) vznikl v roce 2015 za spoluúčasti Evropské komise jako součást širší iniciativy „Startup Europe“ na podporu podnikání ve všech 28 členských státech. Tato celoevropsky koordinovaná iniciativa, která expanduje například do Latinské Ameriky, na Blízký východ, ale i do Afriky se zaměřuje na podporu a pro lidi, kteří chtějí začít podnikat. Díky této akci se mnohem snadněji dokáží propojit skvělé podnikatelské nápady s vhodnými investory. Letos se ho účastnilo od 5. do 9. března již více než 300 evropských měst ve více než 50 zemích. V současnosti se SEW stal největším evropským hnutím v této oblasti.

K nápadu se svými akcemi a aktivitami letos připojila řada spoluorganizátorů, mezi nimi také startupový program Laboratoř Nadace Vodafone. „Startup Europe Week prosazuje demokratizaci podnikání, tedy boření bariér. S tím se Nadace Vodafone ztotožňuje. Bariéry boříme moderními technologiemi, v naší Laboratoři proto vznikají inovace se sociálním dopadem“ říká Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Vybranými projekty, které pokračují z inkubační fáze do akcelerace, a tedy získávají pro svůj rozvoj finanční podporu 150 000 Kč, jsou AdiQuit, který má za cíl odvykání kouření, Deaf Travel – cestovatelská aplikace pro neslyšící, dále projekt Dětská obezita, který řeší nadváhu u malých dětí, aplikace Echo, která si bere za cíl patrání po pohřešovaných lidech a v neposlední řadě také projekt Signslate, který pomáhá tlumočit neslyšícím.

Ani ostatních 11 týmů, které nepostoupily, nepřijde zkrátka. „I nadále se jim bude Laboratoř Nadace Vodafone věnovat. Bude pro ně vyhledávat partnery pro spolupráci při rozvoji jejich projektu a dál s nimi aktivně spolupracovat,“ vysvětluje Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Zdroj: TZ LNV

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz